Oyun

Horizon Forbidden West, Birinci Oyundakinden Daha Güzel Yan Vazifeler Barındıracak

Game Informer’ın geçtiğimiz günlerde paylaştığı Horizon Forbidden West ön incelemesinde, yeni oyunun, birinci oyuna kıyasla daha düzgün yan misyonlara sahip olacağı ve bu yan vazifelerin daha âlâ mükafatlar sunacağı aktarıldı. Forbidden West Oyun Yöneticisi Mathijs de Jonge, yan misyonları yapmanın daha fazla muvaffakiyet duygusu ve silah ya da kıyafet üzere bir sonraki vazifenizde işinize yarayacak bir eşya vadettiğini söyledi.

GamesRadar’ın haberine nazaran, Mathijs de Jonge, ana karakterimiz Aloy’un, birinci oyundakinin tersine yalnızca ana misyon serisinde karşılaştığı karakterlerle değil, yan misyonlarda karşılaştığı karakterlerle de daha çok vakit geçireceğini söz etti. Yani yan misyonlarda karşılaştığımız kimi karakterler, sırf tek bir misyonun akabinde ortadan kaybolmayacaklar ve kendileriyle öteki misyonlarda de karşılaşacağız. de Jonge, bu durumla ilgili olarak ikinci oyunda Aloy’un sadece ana karakterlerle vakit geçirmesini istemediklerini belirtti.

Horizon serisinin birinci oyunu Horizon Zero Dawn, 2017 yılında piyasaya sürülmüş ve güzel bir satış başarısı elde etmişti. Bu muvaffakiyetin akabinde ise Sony devam oyununun yapılmasına karar verdi. Horizon Forbidden West oyununun 18 Şubat’ta çıkış yapmasıyla birlikte de serinin hayranlarının ikinci oyun için yaklaşık beş yıl süren uzun bekleyişi sona ermiş olacak.

Bununla birlikte Sony, geçtiğimiz günlerde CES 2022’de gerçekleştirdiği sunumda, yeni sanal gerçeklik aygıtı PlayStation VR2’yi duyurmuş ve bu aygıta özel bir Horizon oyununun geliştirildiğini de açıklamıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu