Oyun

Horizon Forbidden West PS4 Versiyonu Sızdırıldı

Horizon Forbidden West oyunu, çıkış tarihine yaklaşık olarak bir ay kala bütünüyle sızdırılmış üzere görünüyor. Oyunun PS4 versiyonu olduğu anlaşılan görseller dün toplumsal medyada paylaşılmaya başlandı. Tüm bu imajlara Sony tarafından telif hakkı ihtarı verildi. Görüntü Games Chronicle, oyunun sızdırılan versiyonunun legal olduğunu ve birkaç sanat ögesi haricinde oyunun final hali için planlanan tüm temel içeriği içerdiğini bildirdi.

İkaz: Haberin bundan sonrası Horizon Forbidden West hakkında hafif spoiler içermektedir.

GamesRadar’ın haberine nazaran, şu anda toplumsal medyada oyuna ilişkin iki farklı imaj dolaşıyor. Birinci imajda, Aloy ve Horizon Zero Dawn’dan tanıdığımız Varl’ın uzun otların ortasında saklandığını ve Varl Aloy’a “Onunla nasıl başa çıkabiliriz?” diye sorduğunu görüyoruz. İkinci manzarada ise Aloy’un uzaktaki bir makineye baktığını ve Varl’ın “Anlaşıldı.” dediği görülüyor. “Yıldızlara Ulaş” isimli bu vazifenin metninde oyuncuya makineyi taraması ve kimi antik kalıntılara bir giriş bulması söyleniyor.

Bu nispeten kolay talimat, bu imgelerin oyunun erken bir kademesinden alındığına işaret etmekte. Bununla birlikte oyunun sızdırılan sürümü şimdi evrak paylaşım sitelerine ulaşmamış üzere görünse de bunun olması da yakındır. Bu nedenle önümüzdeki günlerde oyunla ilgili daha fazla imgenin ve görüntünün ortaya çıkması yüksek bir ihtimal üzere görünüyor.

Bu durum, Sony’nin başına birinci defa gelmiyor. 2020 yılında çıkış yapan The Last of Us Part 2’nin piyasaya sürülmesinden birkaç ay evvel oyunun tüm senaryosu ve oyunun erken etabından alınan manzaralar sızdırılmıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu