Oyun

Horizon Zero Dawn Satışları 20 Milyonu Aştı

Horizon Zero Dawn, muvaffakiyetini sürdürmeye devam ediyor. PlayStation Blog‘daki en son gönderide PC’ye geçiş sonrasında 28 Kasım 2021 prestijiyle oyunun PlayStation 4 de dahil toplam 1 milyar saat oynanarak 20 milyonun üzerinde satış yaptığı duyuruldu.

Şirket, bu kıymetli başarıyı kutlamak ve heyecanı devam ettirmek için yakında çıkacak olan Horizon Forbidden West isimli oyunu için yeni bir sinematik fragman yayınladı. Orijinal fragmanda, Aloy’un Yasak Batı’da yeni ve tehlikeli tehditlerle karşı karşıya kalan Rost’un öğretilerini yansıttığını duyuyoruz.

PlayStation blogu, Horizon Forbidden West’in artık kullanıcıların konsollarına evvelden yüklenebileceği de dikkat çekiyor. Bu kusursuz bir haber olsa da oyunun belge boyutu PlayStation 4 ve PlayStation 5’teki birtakım kullanıcılar için hayli büyük. Oyunun Japonca ve ABD sürümleri yaklaşık 80 GB ile en düşükken Avrupa sürümü neredeyse 100 GB büyüklüğünde. Bunda öbür sürümlerde bulunmayan çoklu lisanların tesirli olduğunu belirtelim.

PlayStation 4 kullanıcıları ayrıyeten Horizon Forbidden West’in PlayStation 5 sürümünden çok daha berbat görünmeyeceğini bilmekten mutlu olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu