Mobil

Huawei, Lensleri Değiştirilebilen Yeni Akıllı Gözlüğünü Duyurdu

Huawei, 23 Aralık’ta içerisinde yeni katlanabilir telefonu P50 Pocket’in de yer aldığı yeni aygıt koleksiyonu tanıtmaya hazırlanıyor. Ve bu teknolojik aygıtlar ortasında bir akıllı gözlük de yer alıyor. Huawei’nin yeni akıllı gözlüğünün şakak bölgesine denk gelen kısmına kemik üzerinden ses iletebilen hoparlörler entegre edilmiş. Tıpkı vakitte bu akıllı gözlük, muhtemelen sesli komutları etkin hale getirmek ve Harmony işletim sistemi ile uyumlu aygıtlarla entegrasyonu sağlamak için yerleşik bir HarmonyOS sürümünü barındırıyor.

GSM Arena’nın haberine nazaran, bu akıllı gözlüğün enteresan bir özelliği de her iki lensin çıkartılabilmesi ile ön panelin tek bir ünite olarak değiştirilebilmesi. Bu akıllı donanımın hem güneş gözlüğü hem de okuma gözlüğü olarak da kullanılabildiğini göz önüne alacak olursak, bunun son derece kullanışlı bir tasarım olduğunu söyleyebiliriz.

Huawei, halihazırda Gentle Monster iş birliği ile geliştirmiş olduğu iki farklı jenerasyonda akıllı gözlüklere sahipti. O akıllı gözlükler de sadece sesli komutla çalışabilen akıllı cihazlardı. Huawei’nin bu yeni model akıllı gözlüğü ise moda markasının iş birliği olmadan yalnızca Huawei tarafından üretilmiş üzere görünüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu