Teknoloji

Huawei Watch D, Tansiyon Ölçme Yeteneğiyle Geliyor

Akıllı saatler yıllar içinde yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Bilhassa pek çok alanda hayatımızın değerli bir aksesuarı haline gelen bu aygıtların gelişimi ile alakalı markalar farklı yeniliklerle kullanıcıların karşısına çıkmayı hedefliyor. Bu markalardan biri de iddia edebileceğiniz üzere Huawei. Teknoloji devinin, kendi ekosistemini yaratma konusundaki çalışmaları ilerlerken, akıllı saat pazarına yönelik planlarının da olduğunu görebiliyoruz. Çünkü Huawei, Watch D isimli yeni akıllı saat modeliyle tansiyonu ölçme özelliğini test ediyor.

Yeni Huawei Watch D hakkında ayrıntılar bilinmemekle birlikte yakın vakit içerisinde satışa çıkması bekleniyor. Bu atakla birlikte şirketin gözle görülür bir muvaffakiyet elde ettiği akıllı saat bölümünü değiştirebileceği de konuşulanlar ortasında. Huawei Watch D’nin en ilgi cazip ve pazarlamada kullanılacak tarafı kullanıcıların tansiyonunu ölçebilecek olması. Daha evvel hiçbir akıllı saatte karşılaşmadığımız bu bilhassa alakalı birtakım bilgiler Çin merkezli toplumsal ağ olan Webio’da ortaya çıkmış durumda.

Bu akıllı saat, tansiyon ölçümünü yapmak için farklı bir eklentiyle gelecek. Kan basıncının ölçülmesi için standart tansiyon aletlerinden de aşina olduğumuz hava yastığına emsal bir eklentinin kullanılacağını biliyoruz. Yalnızca ölçüm süreci esnasında saatin kadran kısmının altına takılan bu eklenti sayesinde tansiyon hakkında datalar gerçek bir halde elde edilebilecek. Huawei Watch D’nin yalnızca bu özellik için ayrıyeten bir sensöre sahip olmayacağı da varsayımlar ortasında.

Webio’da paylaşılan öteki bilgilere nazaran Huawei Watch D, 32 MB RAM ve 4 GB depolama alanıyla kullanıcılara sunulacak. Satış fiyatı meçhul olsa da saatin 420 Euro’ya mâl olacağı konuşuluyor. Huawei, Watch D ile kullanıcıların akıllı saatlere olan bakışını değiştirip değiştiremeyeceğini ise önümüzdeki süreçte göreceğiz. Fikirlerinizi yorumlarda paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu