Teknoloji

İnce İkincil Dikey Monitör: TL Portrait Display

Bir Japon şirketi, ince ve uzun bir yapıdaki ikincil bir bilgisayar monitörünü duyurdu. Daha evvel benzeri bir eser toplumsal medyada dolaşıyordu ve latife üzere görünüyordu, lakin bu teknoloji dünyasında yeni bir trend olabilir.

Thanko kısa mühlet evvel TL (Timeline) Portrait Display isimli ekranını 11.200 ¥ (yaklaşık 100 dolar) fiyatla birlikte tanıttı. Bu HDMI aracılığıyla bir PC yahut dizüstü bilgisayara bağlanan, mikro USB üzerinden güç sağlayan 7,9 inçlik (70 x 208 mm) bir ekran.

Kasım ayında Elsonic’in 420 x 1920 çözünürlüklü EK-MD088 modeli benzeri bir form ve gayeli ortaya çıkmıştı. Thanko’nun monitörü ise 480 x 1280 piksel ile biraz daha düşük çözünürlüğe sahip, lakin 30 dolar daha düşük fiyatla satılıyor. Elsonic yatay kullanım ile ilgili hiçbir şey açıklamamıştı, Thanko’nun eser sayfasına nazaran ekranı yatay olarak kullanmak mümkün.

1 of 3
Thanko’nun tek dezavantajı ise Mac işletim sistemini resmi olarak desteklememesi ve ekran teknolojisi hakkında hiçbir bilgi bulunmaması. Ayrıyeten bir stand ile gelmiyor ve bir telefon standıyla kullanılabileceği söyleniyor.

Bu alışılmışın dışında görünen ekranların en yeterli avantajı fiyatları ve kolay tanışabilir olmaları. Bilhassa bir dizüstü bilgisayarla basitçe taşınabilir ve kimi kullanım gayeleri için yararlı olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu