Teknoloji

Instagram Artık Meta 3D Avatar Özelliğini Destekliyor

Meta, Snap’in Bitmoji özelliği ile rekabet edebilmek için 2019 yılında 3D Avatar özelliğini piyasaya sürmüştü. Birinci etapta özellik, sadece Avustralya’da mevcuttu. Fakat Facebook, özelliğin piyasaya sürülmesinin akabinde bir yıl boyunca başka pazarlarda da kullanıma açılmasını sağladı. İsminden da anlaşılacağı üzere özellik, Messenger yahut Facebook akışında kullanılabilecek sanal bir avatar oluşturmaya imkan tanıyor. Meta, bahsi geçen özelliği artık Instagram Öykü ve DM uygulamalarına da getiriyor.

Şirket, yakın tarihli bir blog gönderisinde ABD, Kanada ve Meksika’daki Instagram kullanıcılarının artık 3D Avatarlarını, Öyküler yahut DM’ler aracılığıyla diğerleriyle paylaşabileceklerini belirtiyor. Ayrıyeten Meta, en son güncellemede yer alan 3D Avatarlar için tüm yeni değişiklikleri de blog gönderisi ile vurgulamış.

Meta’nın güncellenmiş 3D Avatar özelliği, koklear implantlar, çeşitli renklerde kulak üstü işitme aygıtları ve tekerlekli sandalyeler dahil olmak üzere çeşitli yeni özelleştirme seçenekleri ile birlikte geliyor. Bu seçenekler, VR dahil tüm platformlarda mevcut olacak. Ayrıyeten yenilik, Facebook, Messenger ve Instagram DM’lerinde çıkartmalarda görüntülenebilecek. Meta ayrıyeten, Avatarların görünümünü düzgünleştiren en son güncelleme ile belli yüz formlarını de ayarlamış. Yeni güncelleme ile birlikte cilt gölgelendiricileri de değiştirilmiş.

Bunun yanı sıra Meta, artık farklı platformlar için farklı Avatarlar oluşturmaya da müsaade veriyor. Biri Facebook ve Messenger için, biri Instagram için ve biri VR için olmak üzere üç farklı Avatar oluşturma seçeneği kullanıcılar için mevcut olacak. Tek bir Avatar oluşturulduğunda, bu Avatar’ı platformlar ortasında senkronize etme seçeneği de bulunuyor. Bu seçenek tercih edildiğinde, yapılan tüm değişiklikler de otomatik olarak tüm platformlara yansıtılıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu