Teknoloji

Instagram, Daha Uzun Reels Görüntüleri Oluşturmaya Müsaade Verecek

Instagram, Reels’deki 60 saniyelik vakit sonunun kâfi olmadığını düşünen kullanıcılar için görüntülerin müddetini uzatmayı planlıyor. Instagram’daki yeni özellikleri sızdırması ile bilinen Alessandro Paluzzi’ye nazaran uygulama, daha uzun Reels oluşturma mümkünlüğünü araştırıyor. Instagram kullanıcıları, halihazırda 60 saniyeye kadar uzunlukta Reels görüntüleri oluşturabilmekte. Fakat yakın gelecekte kullanıcılar, 90 saniyelik Reels görüntüleri oluşturabilecekler.

Tipster tarafından paylaşılan ekran manzarası, Reels görüntü çekim modunda kullanıcıların 90 saniyelik seçeneği süratli bir formda ayarlamasına müsaade verecek bir geçiş olacağını gösteriyor. Instagram Reels, başlangıçta 15 saniyelik bir vakit sonu ile başlatılmıştı ve bu mühlet daha sonra ikiye katlanarak 30 saniyeye ulaşmıştı. Bu uzunluk, geçtiğimiz yıl Temmuz ayında bir defa daha ikiye katlandı ve kullanıcılar böylece, 1 dakika süren Reels görüntüsü oluşturmaya başladı.

Instagram’ın, Reels görüntüleri için uzun sonunu artırması sürpriz bir gelişme olmaz. Çünkü, Instagram’ın ezeli rakibi TikTok şimdiden kullanıcıların çok daha uzun görüntüler çekmesine imkan tanıyor. Uygulama, geçtiğimiz yıl Temmuz ayında limiti 60 saniyeden üç dakikaya çıkarmıştı. Instagram’ın Reels için görüntü uzunluğunu ne vakit artırmayı planladığı ise şimdi muhakkak değil.

Son olarak Instagram’ın, kısa müddet evvel Snap’in Bitmoji özelliğiyle rekabet etmek için 3D Avatar dayanağı eklediğini belirtelim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu