Teknoloji

Instagram Dikey Kaydırılabilir Öyküler Üzerinde Çalışıyor

Instagram, Şubat 2021’de TikTok’a benzeri formda dikey kaydırmalı yeni bir Öyküler dizaynının prototipini yaptığını doğrulamıştı. Artık ise toplumsal ağ yeni tasarımı küçük bir kullanıcı kümesiyle test ediyor.

Toplumsal medya danışmanı Matt Navarra, Türkiye’de bulunan kimi kullanıcıların Öykülere dikey kaydırma getiren bir Instagram güncellemesi aldığını paylaştı. Yeni dizaynda tıpkı kullanıcının Kıssaları ekranın sol yahut sağ tarafına dokunarak görüntülenebilirken, bir sonraki kullanıcının Öykülerine atlamak için aşağı kaydırmak gerekiyor.

Değişiklik büyük ihtimalle uygulamasında dikey kaydırma sunan TikTok ile rekabet etme teşebbüsü olarak geliyor. Sonuç olarak Instagram, Kıssaları statik içerikten fazla görüntülere daha fazla odaklı hale getirecek.

Hatırlarsanız şirket Aralık ayında Hikayeler’deki görüntüler için 15 saniyeden 60 saniyeye kadar artırılmış bir azamî sonu test ediyordu. Kullanıcılar Instagram Hikayeler’de zati 1 dakikaya kadar görüntüler yayınlayabilirken, bunların her biri 15 saniyelik dört görüntüye bölünüyor.

Başka taraftan Instagram, akışı sıralamanın yeni yollarını ve hatta profil ızgarasını istediğiniz biçimde düzenleme seçeneğini test ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu