Teknoloji

Instagram, Fiyatlı Abonelik Özelliğini Test Ediyor

Instagram, içerik üreticiler için yeni bir fiyatlı abonelik özelliğini iOS ve Android uygulamaları üzerinden denemeye başladı. Facebook bu atılım ile OnlyFans üzere büyümeye başlayan potansiyel rakiplerinin önünü kesmek istiyor üzere gözüküyor.

Instagram abonelikleri bir test olarak başlamış durumda ve yalnızca küçük bir içerik oluşturucu kümesi tarafından kullanılabiliyor. Bu içerik oluşturucular kendi aylık abonelik fiyatlarını seçebilecek ve profillerine yeni bir abone ol düğmesi ekleyebilecek. Aboneler, üç temel yeni Instagram özelliğine erişebilecek.

Abonelik; özel özel canlı yayınlara erişimi, sırf abonelerin görebileceği öyküleri ve abone olduğunuzu belirten yorum ve iletilerin yanında görünecek bir rozeti içeriyor. Şirket ayrıyeten önümüzdeki aylarda fiyatlı abonelik oluşturabilecek içerik oluşturucuların sayısını da artırmayı planlıyor. Şu anda özelliğin sunulduğu 10 hesabın bulunduğunu belirtelim.

Facebook, 2020 yılında temel mavi uygulamasına abonelikler getirmişti lakin Instagram’daki bu yeni yaklaşımı OnlyFans’ın büyümesini engellemeye yönelik olarak gözüküyor. Instagram’daki abonelikler, daha kolay ve direkt mevcut bir takipçi tabanına pazarlanabilir.

Başka taraftan Instagram’ın dikey kaydırılabilir kıssalar üzerinde çalıştığını belirtelim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu