Sosyal Medya

Instagram kelam verdiği özelliği getiriyor

Instagram, geçtiğimiz ay vadettiği kronolojik akışı test etmeye başladı. Adam Mosseri, şirketin, kullanıcıların kronolojik ve algoritmik olarak sıralanmış yayınlar ortasında geçiş yapmasına müsaade verecek yayınının yeni sürümlerini test etmeye başladığını söyledi.

Mosseri, Instagram’ın gençlerin ve çocukların zihinsel sıhhati üzerindeki tesirine ait bir Senato oturumu sırasında Aralık ayında kronolojik bir akışı geri getirme planlarını birinci sefer paylaştı. Şirket daha sonra akışın biri “favoriler” ve oburu “takipçiler” olarak isimlendirilen iki yeni sürümü üzerinde çalıştığını doğruladı. Mosseri, son yorumlarında Instagram’ın yakında kullanıcıların üç farklı akış ortasında geçiş yapmasına müsaade vereceğini söyledi: ans, favoriler ve takip. Ana sayfa, gönderileri ilginizi çekebilecek şeylere nazaran sıralayan Instagram’ın şu anki akışına benzeri olacak, “favoriler” ise en çok kıymet verdiğiniz arkadaşlar için ayrılmış bir özet akışı olacak. “Takip etme”, Instagram’ın 2016’dan evvelki varsayılan akışına çok emsal formda, sadece takip ettiğiniz hesaplar için kronolojik bir özet akışı olacaktır.

Instagram kelam verdiği özelliği getiriyor

Mosseri bir görüntüde, “Kronolojik bir akışa süratli bir formda ilgi duymanız ve takip ettiğiniz hesaplar tarafından yayınlanan en son haberleri görmenizin kıymetli olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Daha da değerlisi, “ev” akışı da değerli değişiklikler görecek. Mosseri, ana akışın “zaman içinde giderek daha fazla teklife sahip olacağını” söyledi. Şirket, takip edilmeyen hesaplardan ve Reels’ten ana akışına teklifler eklemeyi aslında test ediyor, bu nedenle Instagram bu gayretleri ikiye katlamayı planlıyor üzere görünüyor. Geçen hafta Mosseri, şirketin 2022’de “Instagram’ın ne olduğunu tekrar düşüneceğini” ve Reels’e odaklanacağını ve içerik oluşturucular için daha fazla araç geliştireceğini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu