Teknoloji

Intel Arc A370M ve i7-12700H’li Dizüstü Teste Girdi

Intel Arc A370M harici ekran kartına sahip bir dizüstü bilgisayar birinci kere çevrimiçi ortamda kendini gösterdi. Puget Systems veritabanında görünen laptop, PugetBench for Lightroom Classic test paketinde toplam 1.034,5 puan aldı. Bu özel testin bilhassa GPU’yu zorlamadığını belirtmekte yarar var.

Sistem “MSI Summit E16 Flip Evo A12HWT” olarak ortaya çıktı. Bu bilgisayarın MSI Summit E16 Flip’in halefi olması olası görünüyor. Şirketin Summit Flip serisi ise ince ve hafif 2’si 1 ortada eserlere dayanıyor.

PugetBench for Lightroom Classic, çok sayıda manzarayı içe aktarma, yüzlerce önizleme evrakı oluşturma ve tüm bu fotoğrafları birden çok süreç ve filtreyle sürece üzere çeşitli günlük Lightroom misyonlarını gerçekleştirerek yaklaşık 40 test içeriyor. Veritabanında birçok farklı test olsa da maalesef buradan GPU performansını ölçmek pek mümkün değil.

Dizüstü bilgisayar ayrıyeten 12. kuşak ailesinin üyesi Core i7-12700H işlemci ve DDR5 6400 MHz bellek ile birlikte çalışıyordu. Görünüşe bakılırsa yeni Intel Arc Alchemist GPU’ların lansman tarihi hayli yaklaştı ve üretim ortakları Arc A370M üzere modelleri test ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu