Teknoloji

Intel Arc Alchemist Ekran Kartları Gecikebilir

Arc Alchemist harici ekran kartlarını bu yılın birinci çeyreğinde bekliyorduk ve CES 2022 dahil olmak üzere bu birkaç defa kere doğrulanmıştı. Lakin Intel, birkaç güç sonra web sitesinde yer alan “1. çeyrek” kelamını sessiz sedasız kaldırmış görünüyor. Yani geriye yalnızca 2022 kaldı.

Bu bir gecikme manasına gelebilir. Çeşitli kaynaklar bahisle ilgili Intel’e ulaştı ve şimdi bir açıklama gelmiş değil. Tahminen de birinci çeyrekte yalnızca birkaç GPU göreceğiz. Öte yandan mavi ekibin öncelikle dizüstü bilgisayarlarda kullanılacak olan taşınabilir GPU’lara odaklandığını görüyoruz. Bu nedenle birinci olarak 128 Yürütme Ünitesine sahip kartları bekliyoruz. Sonrasında 256 ve 512 Yürütme Ünitesi taşıyan modeller sırasıyla gelebilir.

Intel web siteleri daima güncelleniyor ve bazen kusurlar olması olağan. Lakin Q1, yani birinci çeyrek ibaresinin eksikliğini sayfanın öbür kısımlarına taşındı ve bunun bu değişikliğin kasıtlı yapıldığı açık. Uzun lafın kısası, donanım ve oyun meraklıları Arc ekran kartlarını biraz daha bekleyebilir. Daha evvelki söylentiler, masaüstü Arc duyurusunun ikinci çeyreğe sarkabileceğini ortaya koymuştu. Bu tarihin aslında yalnızca masaüstüne değil, tüm Arc serisine eklenmiş olabileceğini ekleyelim.

Intel’e nazaran Alchemist GPU’lar dizüstü bilgisayarlara ve hazır sistemler tasarlayan üreticilere geliyor. Şirket ayrıyeten 10 Mayıs’ta düzenlenecek VISion aktifliğini duyurdu ve Arc eserleriyle ilgili bir şeyler görmeyi umuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu