Teknoloji

Intel Arc Alchemist Ekran Kartlarının Gecikme İhtimali Güçleniyor

Intel Arc Alchemist‘in gecikme ihtimaliyle ilgili söylentilerden zati bir müddettir bahsediyorduk. Şirket, görünüşe nazaran kendi ortaklarına bile Arc lansmanı hakkında ayrıntılar vermekten kaçındı. Mavi kadro geçen ay CES 2022’de bu çeyreğin sonuna kadar birinci Arc tabanlı eserlerin sunulacağını bir defa daha doğruladı. Fakat sunum sırf düşük güçlü bir dizüstü bilgisayar tasarımı içeriyordu ve bunun düşük zayıf bir Arc bir GPU’ya sahip olma ihtimali yüksek.

Birebir vakitte Intel, web sitesinden 2022’nin birinci çeyreğine ait tüm referansları sessizce kaldırdı ve bu çeyrekte lansmanın pek mümkün olmadığını gösterdi. MLID artık kaynaklarından yeni bilgiler edindiğini söylüyor ve muhtemel bir Intel Arc lansman tarihiyle ilgili bilgiler paylaştı.

Kaynaklardan ikisi, Intel’in gerçek donanımı piyasaya sürmeden evvel bir oyun etkinliğinde kimi duyurular yapacağını sav ediyor. Hatta bir alıntıda Pax East’ten (27 Şubat – 1 Mart) bahsedildi. Bir oburu ise ikinci çeyrekte, tahminen de E3 2022’de bir sunum gerçekleşeceğini tez ediyor.

Uzun lafın kısası, beklenen Arc Alchemist ailesi en azından birinci çeyrekte bizimle olmayacak üzere. Gecikmelerin ardındaki nedene gelirsek, ismi verilmeyen kaynaklar yazılımsal meselelere atıfta bulundu. Intel zati Xe-LP GPU’ları için çok daha sık şoför yayınlamaya başlamıştı. Lakin mavi grup, Arc ekran kartlarıyla birlikte çok daha büyük bir sorumluluğun altına giriyor. Bu bağlamda kıymetli şoför sıkıntılarıyla müşterilerinin karşısına çıkmak istemiyor olabilirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu