Teknoloji

Intel Arc Alchemist Harici GPU’lu Dizüstü Sızdı: Acer Swift X

Intel Xe-HPG mimarisi hem masaüstü hem taşınabilir platformda kullanılacak. Yakın vakitte Intel Arc A380 masaüstü kartının performans testleri ortaya çıkmıştı. Artık sırada taşınabilir platform ve dizüstü bilgisayarlar var.

Fotoğrafını gördüğünüz Acer Swift X, Intel ARC GPU’ya ve Alchemist kod isimli yeni harici ekran kartlarına sahip birinci dizüstü bilgisayarlardan biri olacak. Bu tipik düşük güçlü CPU ve GPU’lar ile desteklenen, yeni jenerasyon ultra ince 14 inç bir laptop. Hasebiyle oyunculara hitap etmediğinin altını çizelim.

Dizüstü bilgisayarın 2021 modelinde Intel 11. Kuşak Core Tiger Lake-H35 yahut AMD Ryzen 5000U serisi işlemciler bulunuyor. Grafik tarafında ise 40W RTX 3050 Ti modeline kadar GPU seçenekleri sunuluyor. 2022 modelinde ise yeni jenerasyon 12. kuşak Alder Lake-P taşınabilir işlemci ve Intel ARC DG2-128EU GPU kullanıldığını varsayabiliriz.

Güncellenmiş Swift X’in kasasında güç kontağı yerine ikincil bir USB Tip-C konnektörü göze çarpıyor. Ayrıyeten bu modelde artık parmak izi sensörü bulunmadığı söyleniyor.  Acer, muhtemelen 4 Ocak’taki CES 2022 Intel aktifliğiyle birlikte Swift X modelini ve üst seviye oyuncu dizüstü bilgisayarlarını resmi olarak tanıtacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu