Teknoloji

Intel Arc Alchemist Kartlar ve XeSS Teknolojisi Geliyor

Merakla beklenen Intel Arc Alchemist ‘DG2’ ekran kartları nihayet piyasaya çıkıyor. CES 2022 ile birlikte mavi gruptan çeşitli eserler bekliyorduk ama kesin bir doğrulama yapılmamıştı. Artık Intel Arc GPU’ların duyurusunu kapsayan basın bülteninin bir kopyası sızdırıldı.

Sızıntılara bakılırsa masaüstü ve taşınabilir dizaynlar olmak üzere toplamda 50 yeni eser duyurulacak. Bununla birlikte daha evvel ayrıntılarından bahsettiğimiz Xe Üstün Sampling (XeSS) teknolojisi de tanıtılacak. Mavi grup ayrıyeten XeSS muhteşem çözünürlük teknolojisini oyun sanayisine tanıtmak için yeni ortaklar kazanmış görünüyor.

En göze çarpan oyun Death Stranding Director’s Cut. Öteki oyunlardan bahsedilmiyor fakat Intel, Codemasters, PUBG Studios, Techland ve Ubisoft oyunları için bir dizi oyun stüdyosuyla birlikte çalışıyor.

Öte taraftan Intel’in halihazırda OEM müşterilerine “Arc Graphics” eserlerini gönderdiği, ortaklarla birlikte Arc Alchemist GPU’ların taşınabilir ve masaüstü uygulamasına dayalı 50’ye kadar tasarım duyurulacağı doğrulandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu