Teknoloji

Intel Arc Alchemist Masaüstü Kartının Görüntüsü Sızdı

Intel’in Arc Alchemist ekran kartları hayli yakın ve son günlerde hem taşınabilir hem masaüstü için sızıntılar arttı. Hatırlarsanız birkaç gün öncesinde referans dizayna dayanan bir mühendislik örneği masaüstü Arc ekran kartı görmüştük. Artık ise çift fanlı bu kartın kısa lakin kayda paha bir görüntüsü ortaya çıktı.

Sızdırılan bu görüntü evvelki görsel sızıntıları doğrular nitelikte. Ekran kartı epey kolay bir ambalaj içinden çıkıyor ve kartın fanlarını, PCB’sini ve braketi net bir halde görebiliyoruz.

Öte taraftan Bionic Squash, PCB’nin hoş ve net bir görünümünü ortaya çıkaran öbür bir sızdırılmış imaj paylaştı. Eser tekrar birebir mühendislik örneğine benziyor. Görünüşe nazaran bu PCB’ye 256 bitlik bir arayüzle entegre edilmiş 8 farklı GDDR6 bellek yongası eşlik edecek. Ayrıyeten en az 10 VRM fazının mevcut olduğu belirtiliyor.

Bu muhtemelen NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti masaüstü kartına meydan okuyacak olan, 512 Yürütme Ünitesine sahip amiral gemisi model. Son sızıntılara bakılırsa ekran kartında 16 GB GDDR6 bellek kullanılacak ve ışın izleme dayanağıyla birlikte geliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu