Teknoloji

Intel Arc Ekran Kartı Bu Sefer Siyah Rengiyle Göründü

Daha öncesinde hatırlarsanız Arc Alchemist ekran kartlarının referans dizaynına ilişkin kimi görseller paylaşmıştık. Artık Xe-HPG mimarili yeni Intel GPU’ların yeni fotoğrafları yayınlandı ve bu kart bir mühendislik örneği.

Bu örnek daha evvelki sızıntılarda görülenle birebir çift soğutma dizaynına sahip lakin siyah renge bürünmüş. Ayrıyeten artık üç DisplayPort ve bir HDMI kontağı içeren bir brakete bakıyoruz. Intel Arc ekran kartlarının DisplayPort 2.0 dayanağıyla gelmesini bekliyoruz ve bu görünen birinci DP 2.0 kart olabilir.

PCB, kartın sekiz adede kadar bellek modülüne sahip olduğunu gösteriyor. Yani bu 16 GB VRAM’li amiral gemisi yahut 12 GB’lık daha alt sınıf bir modele ilişkin. Alchemist serisinin üyesi 8+6 pinli güç konnektörlerine sahip görünüyor, fakat gerekirse çift 8 pinli bir yapılandırma da tercih edilebilir.

Birinci örnekler açık gri renge sahipti ve dizaynda büyük güncellemeler göremesek de artık referans dizaynın rengi büsbütün değişmiş görünüyor. Arc Alchemist tasarımı artık hazır olabilir ve yakında piyasaya çıkmasını bekleyebiliriz. Fakat söylentilere bakılırsa amiral gemisi Arc modeli ikinci çeyreğe kadar çıkmayacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu