Teknoloji

Intel Grafik Şoförü 30.0.101.1298 Yayınlandı

Intel, şirketin 12. Kuşak Alder Lake işlemci grafikleri için takviye sağlayan 30.0.101.1298 grafik şoförünü yayınladı. Şoför, Alder Lake-P ve gibisi olarak isimlendirilen taşınabilir Alder Lake işlemcilerini hedefliyor. Şoför ayrıyeten, 12. kuşak taşınabilir Alder Lake kesimlerinin içinde bulunan Xe-LP grafikleri için de optimize edilmiş durumda.

Şoförün birtakım bilinen sıkıntıları da bulunuyor. Bunlardan Forza Horizon 4, Watch Dogs: Legion, Call of Duty: Black Ops Cold War, Horizon Zero Dawn, Far Cry 6, Dark Souls 3, Diablo II: Resurrected, Farming Simulator 22, Genshin Impact, Grand Theft Auto, GRID 2019, Halo Infinite, Metro Exodus ve Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint üzere oyunların etkilendiği görülüyor. Ek olarak, genişletilmiş modda görüntü oynatılırken 8K harici ekranda ve dahili ekranda boş ekran gözlemlenebiliyor.

Sürücüyü Intel web sitesi üzerinden çabucak indirip yükleyebilirsiniz. Bu ortada şoförün yalnızca Windows 10 sürüm 20H2 (Ekim 2020) ve üstü ile uyumlu olduğunun da bilhassa altını çizelim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu