Teknoloji

Intel: “Her Yıl Milyonlarca GPU Göndermek İçin Çalışıyoruz”

Raja Koduri, PC Gamer‘ın GPU fiyatlandırma sıkıntısıyla ilgili yazdığı açık mektubuna Twitter üzerinden cevap verdi. Her vakit bahsettiğimiz üzere, bilhassa ekran kartı pazarı olmak üzere teknolojik bileşenleri tedarik sürecinde önemli zahmetler var. Yarı iletken kıtlığı, kripto madenciliği ve şu anda konuttan çalışan milyonlarca insan bu işin tuzu biberi oldu.

NVIDIA ve AMD’nin masaüstü ekran kartlarını stoklarda bulmak başka, eserlerin fiyatları başka bir sorun yaratıyor. Bu ortada Intel, Arc harici ekran kartlarıyla üçüncü bir oyuncu olarak alana inmeye hazırlanıyor. Şirket şu an bu hususta bir oldukça sessiz lakin birinci GPU’ların bu çeyrekte gelmesini bekliyoruz.

Intel Kıdemli Lider Yardımcısı Raja Koduri ise cevabında gelecek için umut verici şeyler söyledi ve her yıl milyonlarca Arc GPU göndermek için tahliller aradıklarını belirtti:

Bu PC oyuncuları ve genel olarak sanayi için büyük bir sorun. Intel Graphics misyona giden yolda bir yol bulmak ve her yıl milyonlarca Arc GPU’yu PC oyuncularının eline ulaştırmak için çok çalışıyor.

Teknoloji devi zati GPU’larını üretim ortaklarına ve sistem entegratörlerine göndermeye başladı. Intel’in üretim hacminin büyüklüğünü bilmesek de pazar üzerinde olumlu tesirleri olacağı kesin. Intel birçok defa ARC GPU’ların bir dökümhane, idare heyeti ortakları, oyuncular ve oyun stüdyolarından işbirliğini içeren çok yıllı bir plan olduğunu lisana getirmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu