Teknoloji

Intel, WiFi ve Bluetooth Kalitesini Uygunlaştıran Şoförler Yayınladı

Intel, Windows 10 ve Windows 11 işletim sistemleri için yeni bir şoför seti kullanıma sundu. Bu şoförler kablosuz ağ kalitesiyle birlikte ilişki problemlerine odaklanıyor. Değişiklik günlüğüne nazaran bu Intel’in yeni eser kategorisi (Wi-Fi 6E AX411) için düzeltmeler içeren birinci sürüm.

Ayrıyeten Intel şoför güncellemelerinin başlangıçta şirketin güncelleme aracı aracılığıyla sunulduğunu da belirtmekte yarar var. Yeni şoförler herkes için mevcut değil ve yonga üreticisi, şoför daha yeni donanımlarda test edildikten sonra önümüzdeki haftalarda sürücüyü daha fazla aygıta sunmaya başlayacak.

Intel, Windows 10 ve Windows 11 için en son Wi-Fi şoförünün temas vakit aşımına neden olan bir yanılgıyı ele aldığını söylüyor. Bunun yanında birtakım kablosuz adaptörlerin WPA/AES kablosuz profiline bağlanamamasına neden olan öteki bir yanılgı yeni sürümle düzeltildi. Intel ayrıyeten şirketin PROSet/Wireless Software Windows 11 dayanağını etkin hale getirdi.

Şoför güncellemesi alan ağ bağdaştırıcıları aşağıdaki üzere:

  • AX201, AX200, 9560, 9260, 9462, 9461
  • 8265 ve 8260
  • 7265, 3165 ve 3168

Her vakit olduğu üzere sırf desteklenen donanımlar yeni güncellemeleri alabilecek. Uygunluğu denetim etmek için Aygıt Yöneticisi’ni açın ve “Ağ bağdaştırıcıları” bölmesini seçin. Aygıtınızda bulunan ağ adaptörü üstteki listede yer alıyorsa yeni şoförleri yüklemeyi tercih edebilirsiniz.

Mavi ekip, sesli arama sırasında belli Bluetooth ses aygıtlarını kullanırken düşük ses kalitesinin yaşandığı bir sorunu düzeltti. Ek olarak AAC kulaklıkların müzik akış kalitesini etkileyen öteki bir kusur da giderildi.

Sürüm notlarına nazaran, Bluetooth şoförü de fonksiyonel ve güvenlik güncellemelerini içerecek biçimde güncellendi.

Windows Update dışında yeni şoförleri kendiniz yüklemek istiyorsanız Intel Driver & Support Assistant yazılımını bu ilişkiden indirebilir ve kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu