Mobil

iOS 15.2 bize neler sunuyor? İnceledik

Apple, geçtiğimiz günlerde iOS 15.2 sürümünü yayınladı. Yeni sürümde birçok yenilik ve kusur düzeltme mevcut. Sizler için yayınlanan iOS 15.2 güncellemesine göz attık.

iOS 15.2 güncellemesi yayınlandı! İşte yenilikler

Sihirli Elma YouTube kanalında farklı içerikler ile karşınıza çıkmaya devam ediyoruz. Bu videomuzda iOS 15.2 güncellemesini anlattık. Dilerseniz kelamı daha fazla uzatmayalım ve sizleri görüntümüz ile baş başa bırakalım.

Saklılık

Ayarlar’daki Uygulama Kapalılık Raporu, uygulamaların son yedi gün içinde pozisyonunuza, fotoğraflarınıza, kameranıza, mikrofonunuza, bireylerinize ve daha fazlasına hangi sıklıkta eriştiğini ve uygulamalara ilişkin ağ etkinliklerini görmenizi sağlar.

Apple Kimliği

Dijital Miras, şahısları, vefat etmeniz durumunda iCloud hesabınıza ve şahsî bilgilerinize erişebilmeleri için Vâris olarak atamanıza imkan tanır.

Kamera

iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max üzerinde makro fotoğraf ve görüntü çekmek üzere Ultra Geniş lense geçmek için makro fotoğraf kontrolü Ayarlar’da etkinleştirilebilir.

TV uygulaması

Mağaza sekmesi, tek bir yerden sinemaları satın almanızı, kiralamanızı yahut onlara göz atmanızı sağlar.

İletiler

İrtibat güvenliği ayarı ile ebeveynler, çocukları çıplaklık içeren bir fotoğraf aldığında yahut gönderdiğinde ihtar almayı seçebilirler. Ayrıyeten güvenlik ihtarları, çıplaklık içeren fotoğraflar aldıklarında çocuklar için faydalı kaynaklar içerir.

Siri ve Arama

Çocukların ve ebeveynlerin çevrimiçi ortamda inançta kalmasına ve inançlı olmayan durumlarla ilgili yardım almasına yardımcı olmak için Siri, Spotlight ve Safari Arama’da genişletilmiş rehberlik.

CarPlay

Apple Harita’da desteklenen kentler için dönüş şeritleri, orta çizgiler, bisiklet şeritleri ve yaya geçitleri üzere yol detaylarını içeren gelişmiş kent haritaları.

İyileştirmeler:

  • iCloud+ aboneleri için Mail uygulamasında kullanılabilen E-Postamı Gizle ile eşsiz, rasgele e-posta adresleri yaratılabiliyor.
  • Bul, iPhone’u güç muhafaza modundayken 5 saat sonrasına kadar bulabilir.
  • Borsa, pay senedi ekranı için para ünitesini görüntülemenize ve grafikleri görüntülerken sene başından bugüne kadarki performansı görmenize imkan tanır.
  • Anımsatıcılar ve Notlar artık etiketleri silmenize yahut isimlerini değiştirmenize müsaade verir.

Kusur düzeltmeleri:

  • VoiceOver çalışırken ve iPhone kilitliyken Siri’nin karşılık vermemesi.
  • ProRAW fotoğrafların üçüncü parti fotoğraf düzenleme uygulamalarında görüntülenirken çok ışıklı görünmesi.
  • Garaj kapısı içeren HomeKit ortamlarının iPhone’unuz kilitliyken CarPlay’den çalıştırılamaması.
  • CarPlay’in kimi uygulamalar için Şu An Çalınan bilgilerini güncelleyememesi.
  • Görüntü yayını uygulamalarının iPhone 13 modellerinde içerik yükleyememesi.
  • Takvim etkinliklerinin Microsoft Exchange kullanıcıları için yanlış günde görünmesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu