Mobil

iPhone 14 Pro Kamera Özellikleri Doğrulandı

TrendForce tarafından hazırlanan yeni bir haberde, iPhone 14 Pro’nun 48 MP’lik bir ana kameraya sahip olacağına dair çıkan evvelki argümanlar doğrulandı. Bu, Apple’ın bir iPhone’un ana kamerasının çözünürlüğünü artırdığı üçüncü model olacak. Daha evvel iPhone 4’ten 4S’e (5 MP’den 8 MP’e) ve iPhone 6’dan 6S’e (8 MP’den 12 MP’e) geçişlerde kamera çözünürlüğü artırılmıştı.

GSM Arena’nın haberine nazaran, Apple büyük bir ihtimalle iPhone 14 Pro modelinde 8K görüntü kaydı sunmak için daha yüksek çözünürlüğe muhtaçlık duyuyor. Lakin alışılmış ki telefon, sahneye bağlı olarak farklı çözünürlüklerde de çekim yapacaktır. Örneğin bir portre yahut bir görüntü fotoğrafı çekmek için yüksek megapiksellere muhtaçlık duyulurken düşük ışıklı bir fotoğraf için 12 MP kâfi olabilir.

Tanınmış Apple analisti Ming-Chi Kuo, daha evvel birkaç sefer iPhone 14 Pro modelinin 48 MP’lik bir ana kameraya sahip olacağını tabir etmişti. Bununla birlikte Ming-Chi Kuo, 2023 yılında iPhone 15 ile birlikte periskop yakınlaştırma özelliğinin geleceğini de söylemişti.

Yeni iPhone 14’ün öbür özelliklerinden bahsedecek olursak, en az iki haber, telefonda yerleşik FaceID ile birlikte tek yahut hap biçiminde bir delikli kamera için tam boyutlu bir çentik bulunacağını argüman ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu