Mobil

iPhone 14 Pro ve Pro Max Android tasarımı ile geliyor!

Son devirde kapalı kapılar arkasında ekran üreticilerinin büyük bir çaba içerisine girdiği biliniyor. Yeni jenerasyon iPhone modellerinde OLED ekran kullanılacağı tezi, rekabeti ateşledi.

Apple yaklaşan akıllı telefonları iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max‘in Samsung ve LG‘nin üretimleri olan küçük delikli OLED ekranları LTPO ile donatacağını bildirdi.

Apple iPhone 14 Pro ve Pro Max Ekran Özellikleri!

Apple’ın birinci kere ön kameralar için ekranlardaki büyük kesik çentikleri terk etme planları 2021’in başlarında ortaya çıkmıştı. Yetkili bir Apple uzmanından edinilen bilgiye nazaran, en güzel modeller olan Pro ve Pro Max’in Android aygıtların son birkaç yıldır kullandığı bu dizayna geçeceği bildirildi.

Samsung’un 6.1 inç iPhone 14 Pro için küçük delikli OLED panelleri büsbütün sağlayacağını ve LG’nin ise 6.7 inç ekranlı iPhone 14 Pro Max için ekran siparişlerini paylaşacağı tez ediliyor. Mevcut Apple akıllı telefonlarda Samsung’un iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max için OLED LTPO panellerin tek tedarikçisi olduğu esasen biliniyor.

iPhone 14 Pro‘nun ekran altı Face ID tarayıcıya ve 2 TB’a kadar depolama alanına sahip olduğu da söyleniyor. Apple’ın Eylül 2022′de yeni akıllı telefonlarını tanıtması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu