Mobil

iPhone 15 Pro Periskop Lens İle Gelebilir

2023 yılında piyasaya sürülecek olan iPhone 15 akıllı telefonlardan en az birisinin yakınlaştırma için periskop kamera sistemi ile geleceği sav edildi. Savın sahibi ise analist Jeff Pu.

Periskop sistemiyle, iPhone’un gerisindeki telefoto lense giren ışık, açılı bir ayna tarafından kameranın imaj sensörüne hakikat yansıtılacak. Işığın hareket ettiği taraftaki değişiklik, Apple’ın iPhone’un içine daha uzun bir telefoto heyetimi yerleştirmesine imkan tanıyacak ve kullanıcıların rastgele bir bulanıklık olmadan daha fazla yakınlaştırmasını sağlayacak.

iPhone’un periskop lens alacağına dair söylentiler 2020 yılının başından beri dolaşıyor. Bu ihtimalden birinci bahseden ise analist Ming-Chi Kuo’ydu. Kuo, başlangıçta bir periskop lensin bir iPhone 14 Pro özelliği olacağını söyledi lakin artık gelecek yıl iPhone 15 Pro’ya kadar beklememiz gerekecek üzere gözüküyor.

Halihazırda, Samsung Galaxy S21 Ultra ve Huawei P40 Pro+ modelleri de dahil olmak üzere periskop lensli kimi Android akıllı telefonlar var. Bu aygıtların her ikisi de 10x’e kadar optik yakınlaştırma özelliğine sahip ve bir periskop lensin eklenmesiyle iPhone 15 Pro da tıpkı şeyi yapabilir. Öbür taraftan, iPhone 13 Pro modellerinin 3x optik yakınlaştırma ile sonlu olduğunu not olarak düşelim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu