Mobil

iPhone kullanıcıların muhtemelen bilmediği değişik özellikler

iPhone, gündelik hayatta işimizi kolaylaştıracak birçok özelliği içinde barındıran bir hazine. Kullanıcıların birden fazla bu özelliklerin birçoklarını bilmiyor ve kullanmıyor. Bizde bugün sizler için iPhone’un muhtemelen bilmediğimiz enteresan özelliklerini paylaşacağız. İşte ayrıntılar haberimizde.

Not: Bu haberde bahsedilen özellikler farklı iPhone model ve sürümlerinde değişkenlik gösterebilir.

Hesap kurtarma şahsı ekleme

Telefonunuza belirlediğiniz parolanızı unuttuğunuz takdirde aygıtınızda süreç yapmanız imkansız hale gelir. Hesap kurtarma bireyi ekleme özelliği bu durumu ortadan kaldırmak için tasarlanmış. Parolanızı unuttuğunuz durumda hesabınıza tekrar ulaşmanıza yardımcı olacak bir kişi belirlemeniz kâfi. Seçtiğiniz kişinin 13 yaş üstü ve bir Apple kullanıcısı olması koşulunu unutmayın.

Hesap kurtarma şahsı ayarlamak için;

Ayarlar > isminiz > parola ve güvenlik > hesap kurtarma

Bir fotoğrafı basitçe bulma

Telefonunuzla çekilmiş binlerce fotoğraf ve görüntü olduğunu biliyoruz. Pekala aradığınız bir fotoğrafı kolay kolay bulabileceğinizi biliyor musunuz? Yapmanız gereken görsel de görülen arama butonuna bulmak istediğiniz fotoğrafa dair bir ipucu yazmak. Örneğin; Çiçek ya da bardak…

AirDrop kullanarak paylaşım yapma

Çektiğiniz fotoğrafları, görüntüleri ya da rastgele bir web sitesini yakınınızda bulunan şahıslara kolaylıkla atabileceğinizi biliyor muşuydunuz? Bu özellik rehberinizde kayıtlı olmayan kullanıcılara bile paylaşım yapmanıza imkan sağlar. Birebir vakitte paylaşılan hiçbir görselin imaj kalitesini düşürmez.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu