Mobil

iPhone SE 3, MagSafe Özelliğinden Mahrum Olabilir

Apple iPhone SE 3, MagSafe özelliği olmadan gelebilir. Mart ayı içerisinde planlanan lansmanda resmiyet kazanması beklenen SE 3 ve iPad Air 5 modelleri MagSafe dayanağı sunmayacak.

Apple klasik olarak bir takvim yılında Mart yahut Nisan’da düzenlenen Bahar Lansmanı, Haziran’da düzenlenen yıllık WWDC konferansı ve Eylül/Ekim’deki Sonbahar Lansmanı olmak üzere üç kıymetli aktiflik düzenler. Apple’ın İlkbahar Lansmanı, amiral gemisi Güz Lansmanları kadar dikkat çekmeyebilir.

Lakin olağanda İlkbahar, Apple’ın kullanıcıları için Apple Airtags ve iPhone SE serisi üzere daha uygun fiyatlı modellerine resmiyet kazandırdığı vakittir. Bu bağlamda 2020 Nisan devrinde piyasa sürülen SE 2’nin devam modeli olacak olan SE 3 ve ile yeni iPad Air 5’in mart ayında beğeniye sunulması bekleniyor.

Asyalı teknoloji tedarik zinciri üreticileriyle kontakları olan bir Japon teknoloji platformu olan Macotakara, sağlam Çin kaynaklarına nazaran iPhone SE 3 ve iPad Air 5 modellerinin dizaynlarının resmi olarak onaylandığını ve her iki aygıtın da artık seri üretime geçtiğini belirten bir gönderi yayınladı.

Macotakara ayrıyeten iPhone SE 3’ün yaklaşan birkaç ayrıntısını da gönderilerinde paylaştı. iPhone SE 3’ün iPhone SE 2 ile birebir kompakt gövdeye, cama ve alüminyum kasaya sahip olacak deniliyor.

Bir öbür şaşırtan haber ise Apple iPhone SE 3’ün MagSafe dayanağı içermeyecek olması. Bunun yerine, aygıt sırf iPhone 8 ile birlikte tanıtılan klâsik Qi Kablosuz Şarjı özelliği entegre edilecek. MagSafe, iPhone kullanıcıları için daha süratli ve daha emniyetli kablosuz şarj sağlamak için iPhone 12 serisiyle birlikte tanıtıldı. O vakitten beri duyurulan her iPhone modeli de bu özelliğe sahipti.

iPhone SE 3’ün ana yükseltmesi ise performansı olacak. iPhone SE 3’ün 5G irtibat dayanağı ile geleceği ve iPhone 13 serisinde bulunanla tıpkı model bir Apple A15 Bionic çip ile donatılacağı söyleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu