Mobil

iPhone SE+ 5G, Nisan yahut Mayıs’ta Piyasaya Sürülebilir

Display Supply Chain Consultants CEO’su Ross Young, iPhone SE+ 5G hakkında çok fazla bilgiye sahip ve bu bildikleriyle alakalı olarak birtakım açıklamalarda bulundu. Kendisinin açıklamalarına nazaran, yeni model için ekran panellerinin üretimi bu ay başlıyor ve bu da Apple’ın SE+’ı Nisan sonu ya da Mayıs başında tanıtabileceği ve tıpkı periyotta siparişleri göndermeye başlayabileceği manasına geliyor.

Şimdiye kadarki tüm sızıntılara nazaran yeni model, eski tasarımı temel alacak. Lakin telefonun ön tarafındaki Touch ID düğmesiyle, birebir 4,7 inç boyutundaki LCD ekranı kullanmaya devam edip etmeyeceği konusunda kimi belirsizlikler var. Yeniden de net olan bir şey var: Bu sürümün odak noktası 5G irtibatı olacak.

2020 model iPhone SE Apple A13 yonga seti barındırıyordu ve bir 4G modeme sahipti (iPhone 12 serisiyle birebir konfigürasyon). iPhone SE+ 5G ise daha yeni bir yonga seti ve modeme sahip olacak. Birkaç ay öncesine ilişkin söylentiler, yeni SE modelinin, iPhone 13 serisiyle birebir Apple A15 yonga setini ve Snapdragon X60 modemini kullanacağına işaret ediyordu.

iPhone SE+ 5G’nin, büyük bir ihtimalle A15 yonga setini barındıracak olan yeni iPad Air ile birlikte piyasaya sürüleceği iddia ediliyor. iPhone 13 serisinin hayli tanınan olduğunu ve birkaç yeni A15 yonga setli aygıtın geleceğini düşünecek olursak, TSMC’nin 5 nanometre dökümhanelerinin işlerinin bir oldukça güç olduğunu söyleyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu