Teknoloji

iPhone Telefonlar, Yakında Temassız Ödemeleri Direkt Kabul Edecek

Bir Bloomberg haberine nazaran, küçük işletmeler yakında Square üslubu ekstra donanımlara muhtaçlık duymadan ödemeleri kabul etmek için iPhone telefonları kullanabilecekler. Bu özellik, Apple’ın 2020’de temassız ödeme teşebbüsü Mobeewave’i satın almasından bu yana bekleniyordu ve artık Bloomberg, bu özelliğin önümüzdeki aylarda bir yazılım güncellemesiyle gelebileceğini söylüyor.

The Verge’ün haberine nazaran, Mobeewave daha evvel Samsung ile misal bir NFC özelliği üzerinde çalışmış ve Samsung POS isimli bir sistemi dünya genelinde kullanıma sunmadan evvel, 2019 yılında Kanada’da test etmişti. Samsung POS, Samsung telefonlarının direkt olarak temassız kartlardan ve Apple Hisse, Samsung Hisse ve Google Hisse üzere NFC ödeme servislerinden ödeme kabul etmesini sağlıyordu.

Bloomberg’in haberinde belirtilene nazaran, Mobeewave’in teknolojisinin Apple Hisse hizmetinin bir kesimi olarak markalanıp markalanmayacağı ya da Apple’ın kendi ödeme ağını mı kullanacağı, yoksa mevcut bir ortakla mı piyasaya çıkacağı şimdilik bilinmeyen. Bununla birlikte Mobeewave çalışanının, satın alma sürecinden bu yana Apple’ın ödeme kısmında çalıştığı bildiriliyor.

Bloomberg’in belirttiğine nazaran, Apple’ın birinci iOS 15.4 beta sürümünü kısa bir müddet sonra kullanıma sunması bekleniyor. Temassız ödeme özelliğinin de birinci olarak işletim sisteminin bu sürümüyle birlikte iPhone telefonlarda kullanıma sunulabileceği söz ediliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu