Oyun

İptal Edilen Star Wars 1313 İçin Oynanış Görüntüsü Paylaşıldı

İptal edilen Star Wars: 1313 oyunun yeni bir oynanış görüntüsü The Vault tarafından gün yüzüne çıkarıldı. Bu oynanış görüntüsünde, serinin ikonik ödül avcısı Boba Fett’in çeşitli yerleri keşfettiği bir oynanış sekansı yer alıyor. Görüntünün bir kısmı, oyunun geliştirme sürecinin erken bir evresini gösterse de bir barın keşfedildiği ve bir kovalamaca sahnesinin yer aldığı oynanış sekanslarına bir bakış atmamızı sağlıyor.

GameSpot’un aktardığı habere nazaran, birinci olarak E3 2012’de gösterilen Star Wars 1313 oyununda, oyuncular Galaktik İmparatorluk’un başşehri Coruscant’ın cürüm dünyasına adım atacaklardı. E3 2012’deki gösterimin bir yıl sonrasında Disney’in, Star Wars’ın haklarını elinde bulunduran LucasArts’ı satın almasıyla devam eden bütün Star Wars projeleri askıya alındı ve böylelikle proje iptal edilmiş oldu.

Değişik bir biçimde, Boba Fett’in başlangıçta oyunun ana kahramanı olmadığı da bildirildi. Oyun muhabiri Jason Schrier’ın “Kan, Ter ve Pikseller” isimli kitabında belirttiğine nazaran, Star Wars’ın yaratıcısı George Lucas, oyunu geliştiren LucasArts grubuna orjinal kahramanı Boba Fett’in imparatorluk öncesi bir versiyonuyla değiştirme talimatı verdi. Ve bu değişiklik, Star Wars 1313’ün geliştirme sürecine olumlu halde yansıdı.

LucasArts, Disney tarafından satın alınmasından sonra, LucasFilm’in yine yapılanmasının bir modülü olarak 2013 yılında kapatıldı ve Star Wars’ın oyun hakları Electronic Arts’a satıldı. Lakin Electronic Arts, o vakitten bu yana Star Wars Jedi: Fallen Order haricinde başarılı bir Star Wars oyunu çıkarmayı başaramadı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu