İnternet

İşte 2021 yılının en çok izlenen sinemaları

. Pandemi nedeniyle konutta daha çok vakit geçirdiğimizi düşünürsek sinema ve dizi izleme konusunda hayli ilerleme kaydettik.

Kendimize hiç olmadığı kadar vakit ayırdık, hiç olmadığı kadar konutumuzun tadını çıkardık, hiç olmadığı kadar dinlendik ve kültürlendik.

Pandemi hayatımızdan çok şey götürdü ancak “kendi kendimize vakit geçirmenin” en lerini yaşattı bize. Pekala bu vakitlerde en çok hangi sinemaları izledik? Bu sorunun karşılığını sizler için araştırdık.

İşte 2021 yılının en çok izlenen sinema listesi haberimizde

1.Örümcek Adam: Meskene Dönüş Yok

17 Aralık 2021’de vizyona giren sinema şimdi bir ay olmadan rekor düzeyinde bir izlenme oranına ulaştı. 1 milyon 696 bin kişi tarafından izlenen sinema, serinin üçüncü sineması. Sinema birinci on günde 1 milyar dolar hasılat yapmayı başardı.

2. Süratli ve Öfkeli 9

2 Temmuz 2021 tarihinde Türkiye’de vizyona giren sinema 960 bin kişi tarafından izlendi. ABD’de yayınlandıktan 2 hafta sonra 24 milyon dolar hasılata ulaşmayı başaran imal geçtiğimiz yılın en çok izlenen sinemalarının başında yer almayı başardı.

3. Aykut Enişte 2

Aykut Enişte 2 sineması aslında serinin ikinci sineması. Serinin birinci sineması olan Aykut Enişte vizyona girer girmez rekor düzey bir izlenme sayısına ulaşmıştı. Bu nedenle serinin ikinci sineması Aykut Enişte 2 yeniden çok sevildi ve izlendi. 642 bin kişinin izlediği sinemanın başrol oyuncusu ise hepimizin yakından tanıdığı Cem Gelinoğlu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu