Teknoloji

İşte 2021’in En Çok Aranan Araba Markaları!

Gerek fiyatları gerekse performanslarıyla insanların gönlünde taht kurmayı başarabilen 2021’in enleri arabalarını sizler için derledik.

Güvenilirlik ve satış listeleri kelam konusu olduğunda, Toyota her vakit birinci sırayı almaya yabancı bir firma değil. Lakin yakın tarihli bir ankete nazaran Japon firma tıpkı vakitte 2021’in en çok aranan araba markası.

Fiyat karşılaştırma sitesi comparethemarket.com, 154 ülke için Google Trends bilgilerini tahlil ederek en çok aranan araba markalarının bir listesini derledi. Tahlil edilen ülkelerin 47’sinde Toyota birinci çıktı. Avustralya, Rusya ve Japonya bu ülkeler ortasındadır.

Marka dünya çapında çok tanınan olsa da GR Yaris, GR86 ve Land Cruiser LC300‘ün ortaya çıkması mutlaka dünya çapındaki meraklıların ilgisini çekecek ve Tokyo merkezli markaya daha büyük ilgi gösterecek.

Toyota, Amerika Birleşik Devletleri’nde en çok aranan araba markası değildi, lakin Ford doruktaydı. Kanada’da da arama sonuçlarına hâkim oldu. Toyota RAV4 2021 yılında satılan 407.739 adet ile geçen yıl ABD’de en başarılı olan kamyondu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu