İnternet

İzleyebileceğiniz En Güzel Romantik Animeler

Ne kadar birşeyin kurgusal olduğuna baş yorarsanız o şeyden etkilenmeniz yahut atmosferine kapılmanız bir o kadar sıkıntı olsa da, dizi, sinema farketmeksizin birtakım kurgusal içerikler insanı nitekim alıp götürebiliyor. Animelerde de birebir durumlar kelam konusu. İzlerken sizi hissin her türlüsünü yaşatan kah güldüren, kah ağlatan birçok anime mevcut. Ne kadar bu stil animelerin birçoğu dram yüklü oluyor olsa da drama da bu işin tabiatında var.

Bizde romantizm açısından insan üzerinde hoş hisler uyandırabilecek ve izleyenin hisler alemine dalmasına sebep olacak animeler hakkında bir liste hazırlamaya karar verdik ve izleyebileceğiniz en uygun romantik animeleri derledik.

En düzgün romantik animeler:

 • Kaichou wa Maid-sama!
 • Shigatsu wa Kimi no Uso
 • Ore Monogatari!!
 • Suki-tte Ii na yo
 • Kimi no Todoke
 • Kokoro Connect
 • Toradora!
 • Nana
 • Lovely Complex
 • Spice and Wolf
 • Bokura ga Ita
 • Tonari no Kaibutsu-kun

Farklı hayatlar ortasında gitgel yapan bir liseli: Kaichou wa Maid-Sama!

Vizyon Tarihi: 1 Nisan 2010
IMDb Puanı: 8.0/10

Romantizm ve güldürüyü epey hoş bir halde harmanlayan Kaichou wa Maid-Sama!, romantizm başlığının en kült animelerinden bir tanesi. Seika Lisesi’nin öğrenci kurulu lideri Ayuzawa Misaki’nin okuldan sonraki “özel” hayatını mevzu alan epeyce eğlenceli bir anime. Misaki’nin bu özel hayatı okulundaki biri tarafından keşfedilmesi ile birlikte çok da özel olmamaya başlar. Okul içinde ve dışında farklı hayatlar sürdüren Misaki, iki hayatı ortasında gitgel yaparken bize de izlemesi keyifli bir romantik güldürü sunuyor.

Müzikal dramanın en yürek dağlayan versiyonu: Shigatsu wa Kimi no Uso

Vizyon Tarihi: 15 Mayıs 2015
IMDb Puanı: 8.6/10

Romantik dramanın en hoş örneklerinden biri olan Shigatsu wa Kimi no Uso, hem müzikleri hemde anlattığı öykü ile yüreğimizi parçalamayı katiyetle başarıyor. Piyano dehası olarak bilinen Arima Kousei’nin trajik yaşantısı etrafında şekillenen öykümüz genç ana karakterimizi izlerken sahiden yüreğimizi dağlıyor.

En saf ve suçsuz romantizmin kıssası: Ore Monogatari!!

Vizyon Tarihi: 8 Nisan 2015
IMDb Puanı: 7.8/10

Romantizmin olabilecek en saf ve pak versiyonu olan Ore Monogatari!!, çok tatlı bir romantizmi anlatmasının yanı sıra dış görünüşle ilgili ön yargıları hayli hoş parçalayan bir anime. Dış görünüşü sebebiyle insanların kendisinden çekindiği Gouda bir gün Yamako isimli bir kızı kurtarması ile durumu büsbütün değiştirir. Bu olayların üstüne olabilecek en saf ve saf bir romantizm kıssası başlar ve izleyen şahıslarında yüzünü güldürecek bir öyküyü devamında getirir.

Klişe olan bir mevzuyu ballandıran bir öykü: Suki-tte Ii na yo

Vizyon Tarihi: 6 Ekim 2012
IMDb Puanı: 7.4/10

Teknik olarak birçok gençlik romantizmine emsal bir kıssa barındıran Suki-tte Ii na yo, klişe olmasının yanı sıra katiyen izlerken izleyiciyi duygulandıran ve bu durumu unutmanızı sağlayan bir anime. Klasik bir yalnız hoş tatlı kızımızın okulun güzeli ile garip müsabakasını ve sonrasında ikilinin münasebetinin ilerlemesini husus alan öykü, karakterlerin tatlılığı ve “hayattan kesitler” temasının katkıları ile seyir zevki hoş bir anime sunuyor

Kült bir dehşet sineması genç bir kızın başına bela olur: Kimi ni Todoke

Vizyon Tarihi: 6 Ekim 2009
IMDb Puanı: 7.8/10

Tekrar bir klasik yalnız kız hususumuz olsa da bu seferkinin olayı biraz trajikomik. Dehşet sinemasındaki bir karaktere benzetilmesi nedeniyle daima yanlış anlaşılan dünyalar tatlısı bir kız karakterimiz kelam konusu. Natürel ki bu kız karakterimiz kibar bir çocuğun bu olayları büsbütün gözardı edip kendisi ile bağlantıya geçmesi ile ikil bağlantımız başlamış bulunuyor. Olağan olaylardan biraz daha farklı olarak büsbütün toplumsallaşmaya başlayan genç kızımız, yalnız ve tek başına dolaşan halinden, yüzü gülen haline geçişini izlemek epey keyifli.

Arkadaşlığın her türlüsü hoştur temasını işleyen: Kokoro Connect

Vizyon Tarihi: 8 Temmuz 2012
IMDb Puanı: 7.5/10

Kokoro Connect, biraz paranormal olmasına karşın, arkadaşlığın, romantizmin ve insan ilişikilerinin hayli hoş harmanlanmasını sağlamış. Birinci bakışta klasik bir gençlik romantizmi üzere gözükse de, ilerleyen kısımlarda konunu derinleşmesi ve olayların farklı tarafa ilerlemesi, izleyen kişinin beklentilerinden büsbütün farklı bir senaryo oluşmasını sağlıyor. Kültürel araştırmalar kulübünün 5 üyesinin ortasında geçen bu kıssa, genç üyelerin birbirini daha uygun tanımasını ve birtakım gerçeklerin ortaya çıkmasını mevzu alıyor.

Hem güldüren hem üzen: Toradora!:

Vizyon Tarihi: 1 Ekim 2008
IMDb Puanı: 8.0/10

Tsundere olarak isimlendirdiğimiz sevdiği karaktere daima soğuk ve itici davranmasına karşın içten içe yanıp tutuşan karakter tiplemesinin bayrak taşıyanının bulunduğu Toradora, romantik güldürünün hoş bir harmanı diyebiliriz. Taiga ve Ryuji ikilisi ortasında geçen öykümüz vakit zaman güldürüp, vakit vakitte insanı üzse de mutlaka izlendiği için pişman etmeyen bir anime.

Karanlık ve ruhsal bir kıssa: Nana

Vizyon Tarihi: 5 Nisan 2006
IMDb Puanı: 8.4/10

Epeyce ağır bir anime olmasıyle anılan Nana, romantizmin ve dramanın oluk oluk aktığı bir anime. Birebir isimlere sahip olmalarına karşın büsbütün zıt görünüşte olan 2 bayanın Tokyo’da oda arkadaşı olmasıyla birlikte başlayan yaşantılarını mevzu alan animemiz, karanlık ve soğuk teması ile katiyetle depresif bir hava saçmayı başarıyor. Ama bu da Nana’yı hayli kendine has bir anime olmasını sağlayan özelliklerden bir tanesi.

Fizikî görünümün laftan ibaret olduğunu kanıtlayan: Lovely Complex

Vizyon Tarihi: 7 Nisan 2007
IMDb Puanı: 8.0/10

Fizikî özellikleri ile birbirine zıt olan iki gencin romantizm öyküsü. Kulağa birinci bakışta hem komik hemde değişik gelen bu kıssa, sahiden hem komik hemde enteresan. Ortalama bir kızdan daha uzun olan Risa ve ortalama bir erkekten daha kısa olan Otani sahip oldukları fizikî özellikleri nedeniyle dalga geçilen bir ikilidir. Ama romantizm işin içine dahil olduğunda durum bir anda değişir ve fizikî özellik yalnızca kağıt üstünde kalır.

Eski çağlardan gelen bir romantizm: Spice and Wolf

Vizyon Tarihi: 10 Şubat 2006
IMDb Puanı: 8.0/10

Eski çağlardan gelen fantastik bir romantizm kıssasıyla içinizi ısıtan Spice and Wolf, bir seyyar tüccar ve hasat tanrıçası ortasındaki ilgiyi husus alıyor. Kulağa birinci başta epey garip gelse de izledikçe kendinizi kaptıracağınız bu sıcak öykü, alışılmışın dışındaki konusu ile farklı tat arayanlar için birebir.

Klasik bir romantik güldürü: Bokura ga Ita

Vizyon Tarihi: 3 Temmuz 2006
IMDb Puanı: 6.8/10

Arkadaşlık konusunda güç başlangıç yaşayan karakterler artık peynir ekmek üzere sarfiyat oldu anime dünyasında. Yeniden birebir senaryonun kurbanı olan Nanami ve Yano ortasında geçen bu kıssa hayli klasik lakin bir o kadar da eğlenceli bir kıssa. Romantizm açısından çok ağır basan bir kıssaya sahip olmasa da Bokura ga Ita güldürü açısından epey yüz güldüren bir anime.

Çok arkadaş canlısı bir erkek asosyal bir kızın peşinden koşar: Tonari no Kaibutsu-kun

Vizyon Tarihi: 27 Nisan 2018
IMDb Puanı: 7.3/10

Toplumsallaşmaktan bir haber olan ve başını daima derslere gömen ana kızımızın peşine farklı derecede arkadaş canlısı ve duygusal açıdan bir o kadar değişken olan Haru takılır. Bundan sonrasında iddia edeceğiniz üzere cümbüş eksik olmuyor. Ama klasik bir bahse olabildiğince değişik yaklaşmaya çalışan Tonarı no Kaibutsu-kun, karakterleri ile kendini hayli sevdiriyor. Bunun yanı sıra karakterlerin kendi oldukları karakter modelinden çıkmaya çalışmalarını izlemekte bir epey keyfili oluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu