Teknoloji

İzmir Oyun Geliştirme Merkezi, Küresel Game Jam’i Ağırlayacak

İzmir’i girişimcilik ekosisteminde farklı bir alana taşıyan “Oyun Geliştirme Merkezi”, dünyanın en büyük game jam aktifliğine konut sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Girişimcilerin fikirlerini ve projelerini hayata geçirebilmeleri için her türlü imkanı sunan OYGEM, 28-29-30 Ocak tarihleri ortasında oyun geliştirme tutkunlarını İzmir OYGEM’de gerçekleşecek “Global Game Jam” etkinliğinde ağırlayacak. Yüksek süratli internet, daima mentor takviyesi, üzere dayanakların sağlanacağı aktifliğe isteyenler grubuyla katılabilecek ya da kişisel olarak katılıp grubunu alanda yüz yüze oluşturabilecek. Küresel Game Jam, 99 ülkede ve 670 merkezde yaklaşık 11 bin 300 genç oyun geliştirici ve yazılımcılar ile birlikte eş vakitli gerçekleştiriliyor. Sony, Xbox, Facebook, Unreal ve Unity üzere dalın önde gelen firmaları dev aktifliğe sponsorluk takviyesi sağlıyor.

Her yıl dünyanın farklı yerlerinde birebir anda düzenlenen ve birçok oyun geliştirme meraklısını buluşturan aktiflik, Digi Game Startup Studio ve İZFAŞ birlikteliğiyle OYGEM’ de düzenlenecek. Türkiye’de aktifliği düzenleyecek 12 merkez bulunuyor. 2 merkez aktifliği online olarak, 10 merkez ise offline olarak gerçekleştirecek. Bu yıl Ege bölgesinin İzmir merkezi olarak “Global Game Jam” aktifliği, OYGEM’de organize edilecek. Yaklaşık 150 genç, 48 saat boyunca kesintisiz oyun yazılımı yapacak. Sivas, Konya, Kayseri, Denizli ve etraf vilayetlerden OYGEM Akademi iştirakçileri aktiflikte bir ortaya gelecek.

Aktifliğin son günü olan 30 Ocak Pazar günü jam iştirakçileri, oyunlarını sahnede başka jam iştirakçilerine ve potansiyel yatırımcılarına sunma fırsatı bulacaklar. Türkiye’den İzmir dışında Gaziantep, Konya, İstanbul, Balıkesir, Samsun ve Ankara’daki üniversite ve teknoparkların da konut sahipliği yapacağı aktifliğin sonunda, globalgamejam.org adresine oyunlarını yükleyerek dünyaya açılma fırsatı da bulacaklar. Ayrıyeten aktiflik sponsorlarından Unity Türkiye temsilcisi Codeo, 15 jammera sertifikalı Unity eğitimi armağan edecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu