Teknoloji

Karşınızda inanılmaz tasarımı ile yeni elektrikli Nissan modeli

Nissan, dünyanın en büyük araba üreticileri ortasındadır. Japon üretici, satışa sunduğu arabalarla hem ülkemizde hem de dünyada âlâ satış sayılarına ulaşıyor. Şirket, başka araba üreticileri üzere elektrikli arabalara yönelmek istiyor.

Kısa müddet evvel Renault, Nissan ve Mitsubishi ittifakı yeni MESKEN yatırım planlarını açıkladı. Bu plan doğrultusunda şirketler yeni bir KONUT platformu üretecek. Şirketler bu bahiste birinci adımları atmaya başladı ve birinci imaj Nissan’ın küçük hatchback modelinden geldi.

Nissan Micra, yeni modelinde içten yanmalı motorlara sahip olmayacak!

Nissan Micra, 2017 yılından bu yana şu anki jenerasyonunda bizlerle birlikte. Model 2020 yılında yapılmış olmasına karşın, geçen yıl Avrupa’da 40.000’den az satış olması nedeniyle bu günlerde pek tanınan değil. Firma nihayet arabanın yeni versiyonunu bizlere tanıtmaya başladı. Bugün, şirketin küçük hatchback’inin yeni versiyonunun manzaraları yayınlandı.

Yeni Nissan Micra, Nissan’daki Japon dizayncılar tarafından tasarlanacak. Fakat modelin üretiminden ve altyapısından Fransız üretici Renault sorumlu olacak. Yeni kuşak Micra, kümenin ortak platformu CMF B-EV üzerine inşa edilecek. Yeni kompakt hatchback, ortak şirketlerin 2030 yılına kadar üretmeyi hedeflediği 35 elektrikli arabadan biri olacak.

Araç MESKEN platformu üzerine üretileceği için yalnızca elektrik motorları ile karşımıza çıkacak. Micra geçen yıl yaptığı makyajla dizel motorlara veda etmişti. Yeni jenerasyonu ile büsbütün içten yanmalı motorlara veda ediyor. Nissan Micra, yeni versiyonu ile yeni bir isim ile piyasata sürülecek.

Yayınlanan tanıtım görseline baktığımızda daha yenilikçi bir dizaynın bizi beklediğini söyleyebiliriz. Ön tarafa yerleştirilen LED gündüz sürüş farları yuvarlak hali ile beğenilen bir görünüm sergiliyor. Ayrıyeten aracın profiline baktığımızda araçta daha yuvarlak sınırların kullanıldığını görüyoruz. Bunların dışında aracın ayrıntıları hakkında çok fazla bilgi bulunmuyor.

Aracın üretimi Renault’nun Fransa’daki ElectriCity fabrikasında gerçekleştirilecek. Nissan tarafından yapılan açıklamada, modelin isminin ve lansman tarihinin ilerleyen vakitlerde açıklanacağı belirtiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu