Mobil

Katlanabilir telefon pazarının önderi aşikâr oldu!

Katlanabilir aygıtlar artık halkın gözünde sıradan hale gelmeye başladı. Artık her zamankinden daha yaygınlar ve herkes bu son moda telefonlara ilgili. Hal bu türlü olunca, Oppo’nun bu hafta Oppo Find N‘yi duyurmasıyla her telefon üreticisinin birinci katlanabilir telefonlarını piyasaya sürmek için ivedi etmesi şaşırtan değil.

Katlanabilir telefon pazarının başkanlı muhakkak oldu!

Mevcut global katlanabilir pazara sadece Samsung hakim olsa da, Çin katlanabilir pazarı farklı bir öykü anlatıyor. Çin pazarı bilhassa iki büyük telefon üreticisine sahip: Huawei ve Samsung. Huawei Çin’deki katlanabilir pazarın %64,0’ını elinde tutuyor, yani %50’den fazla. iResearch China tarafından 17 Aralık’ta yayınlanan bir rapor, Huawei’nin 2021 boyunca Çin katlanabilir pazarında %64’lük bir pazar hissesi elde ettiğini ortaya koydu. Huawei, ABD yaptırımlarından evvel geçen yıllarda Çin klasik akıllı telefon pazarında hakim olduğundaki tepeyi bile aştı.

iResearch China ayrıyeten, Huawei’nin 23 Aralık 2021’de düzenlediği Huawei Winter Flagship Keynote etkinliğinde Huawei P50 Pocket ile ilgili duyurusuna paralel olarak kapaklı katlanabilirlere artan bir talep olduğunu ortaya koydu. Tüketiciler, satın almak için en güzel kapaklı katlanabilir aygıtları seçiyor.

Öte yandan, iResearch China, tüketicilerin satın aldıkları markanın prestijinin yanı sıra teknik özelliklere ve özelliklere daha fazla odaklandıklarını ortaya koyuyor.

Samsung Galaxy Z Flip3’ün en değerli cazip satış noktalarından birinin modaya uygun pastel renkli tasarımı olduğu ve modaya uygun dizaynının kardeşi Samsung Galaxy Z Fold3’e nazaran bir özelliği olduğu tartışılmaz. Huawei’nin aslında katlanabilir amiral gemisi Huawei Mate X2’ye sahip olmasına karşın, gelecek hafta Huawei P50 Pocket ile katlanabilir birinci kapaklı amiral gemisi ile Z Flip3’ün muvaffakiyetini yine yaratmak istiyorlar. Huawei P50 Pocket, 23 Aralık Çarşamba günü duyurulacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu