Teknoloji

Kia fiyat kırdı! Kia Rio fiyatları tabana vurdu!

Son vakitlerde sıfır otomobil fiyatları epey yükseldi. B sınıfı hatchback modellerini bile satın almak hayli sıkıntı. Bu otomobillerden bir tanesi de Kia Rio. Sınıfında Renault Clio, Volkswagen Polo, Hyundai i20 ve Citroen C3 üzere epey önemli rakipleri bulunan Kia Rio, segmentinde var olma çabası veriyor.

Fakat modelin bu fiyatlarla satış sayılarını arttırması hiç de kolay değil. Zira tüketicilerin ülkemizdeki birinci baktığı şey artık aracın kalitesi ve özellikleri değil fiyat. Çünkü yazımızın başında da söylediğimiz üzere fiyatlar aldı başını gitti. Her ne kadar ÖTV düzenlemesi sonrası Kia Rio fiyatlarına dev bir indirim gelse bile giriş düzeyinde sunulan fiyat tekrar de fazla.

Kia Rio fiyatlarına dev indirim!

Bu bağlamda değerlendirdiğimizde Güney Kore merkezli şirketin Türkiye’deki fiyatlarını biraz daha düşürmesi gerekli üzere. Fakat yakın vakitte bu türlü bir planları yok üzere duruyor. Neyse, biraz da arabanın kendisinden bahsedelim.

Kia Rio baz donanım düzeyinde kullanıcılara 1.2 litrelik akaryakıtlı bir motor sunuyor. 84 beygir güç üreten bu motora ise maalesef ki manuel şanzıman eşlik ediyor. Araba bu özellikleri ile bir arada ülkemizde 289.900 TL’den satışta. Umarız ilerleyen vakitlerde fiyatlar biraz daha düşer.

Şayet otomatik şanzımanlı bir Kia Rio satın almak istiyorsanız en az 311.900 TL’yi gözden çıkarmanız gerekiyor. Bu pakette 100 beygir güç üreten 1.4 litrelik akaryakıtlı motor göze çarpıyor. Aracın tüm versiyon seçenekleri ve aktüel fiyat listesine aşağıdan göz atabilirsiniz. İşte detaylar!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu