Mobil

Kimi iPhone 13 Kullanıcıları Pembe Ekran Probleminden Şikayetçi

Kimi kullanıcılar birkaç ay evvel piyasaya sürülen iPhone 13 modellerindeki pembe ekran meselesinden şikayet ediyor. Apple ise bunun bir donanım sorunu değil de bir yazılım sorunu olduğunu paylaşmış durumda.

Pembe ekran sorunu, iPhone’unuzu kullanmanızı imkansız hale getiriyor. Meseleyle karşılaşan kullanıcıların aygıtlarını tekrar kullanmak için aygıtı tekrar başlatması gerekiyor. Apple’ın tartışma forumunda bir kullanıcı, iPhone 13 Pro’nun ekranının büsbütün pembeye döndüğünü ve rastgele çökmeye başladığını paylaştı. Hatta Apple bu modelleri değiştirirken daha fazla kullanıcının pembe ekran görmeye başlamasından sonra değişim yapmayı bırakmış. Buna sebep olarak sorunun bir yazılım yanılgısından kaynaklanması gösteriliyor.

Pembe ekran probleminin belli bir sebebi ise bulunmuyor ve büsbütün rastgele olduğu söz ediliyor. Bir Reddit kullanıcısı GPS’de gezinirken sıkıntıyla karşılaşırken bir başka kullanıcı ise bataryasını şarj ettikten sonra pembe ekranı görmüş.

Apple, kullanıcılara bilgilerini yedeklemelerini ve uygulamaların en son sürümlerini yüklemelerini tavsiye ediyor. Yazılım meselesinin bir sonraki güncelleme ile çözülmesini bekleyebiliriz. Şimdilik iOS 15.3 RC sürümünde ise rastgele bir düzeltmeden bahsedilmiyor..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu