Oyun

Konami, Castlevania NFT’lerini Satışa Çıkarıyor

NFT’ler 2021 yılındaki en çok dikkat çeken trendlerden biriydi. Aralık ayına girerken tüketiciler sanal eserlere yaklaşık 27 milyar dolar harcamıştı ve bu ivmenin 2022 yılı içerisinde de devam edeceğini iddia etmek sıkıntı değil.

NFT’lerin popülerliği o denli bir noktaya ulaştı ki, en sonunda oyun şirketleri de bu alanda ataklar yapmaya başladı. Fakat son devirde yaşanan birtakım olaylardan anladığımız kadarıyla, oyuncuların değerli bir kısmı, NFT’lerin oyunların içerisinde dahil edilmesi fikrine pek de sıcak bakmıyor Oyuncuların yansısını çektiği için iptal edilen Stalker 2 NFT projesi, bunun örneklerinden biriydi.

Fakat şimdilik bu durum, oyun şirketlerini NFT teşebbüslerinden vazgeçirmiş üzere görünmüyor. Çünkü son olarak Konami de NFT işine girişen oyun şirketleri ortasındaki yerini aldı. TechSpot’un haberine göre Japon oyun şirketi, Castlevania serisinin 35. yıldönümü onuruna bir küme Castlevania NFT’sini açık artırmaya çıkarmaya hazırlanıyor.

Oyun şirketi, bu NFT açık artırması için sanal koleksiyon eserleri alanında önde gelen bir çevrim içi pazar yeri olan OpenSea ile birlikte çalışıyor. Açık artırma sayfası şu anda yayında, fakat NFT’ler için teklif verme süreci 12 Ocak’ta başlayacak. Castlevania NFT’lerinden birini satın alanlar, en azından yıl sonuna kadar isimlerinin Konami’nin internet sitesinde listelenmesi fırsatına sahip olacaklar.

İşin enteresan yanı, Konami’nin satışa çıkarmaya hazırlandığı bu Castlevania NFT’leri, öbür oyun şirketlerinin yaptıkları üzere oyun içi NFT’ler olmayacaklar. Bu yüzden bu NFT’lere ne kadar ilginin olacağını şimdiden iddia etmek güç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu