Mobil

Kurşun geçirmez özel iPhone serisi tanıtıldı!

Stealth 2.0 ile Caviar, iPhone 13 Pro modelinin kurşun geçirmez bir versiyonunu ortaya koydu. Bununla birlikte, saklılığı artırmak gayesiyle art kameraların da önünü kapattı. Caviar, bu noktada geçen Aralık ayında piyasaya çıkan iPhone 12 Pro Stealth‘ın bir devamını piyasaya sürmüş oldu.

Şirket bu sefer versiyonu iPhone 13 Pro‘ya getirme kararı aldı. Bu noktada Stealth 2.0, iPhone 13 Pro Max için de mevcut hale geldi. Stealth 2.0 versiyonu da selefi üzere art kameralardan mahrum kaldı. Baktığımızda Caviar, burada kelamda bir zımnilik müdafaası sunması amaçlanıyor. Bununla da kalmayıp şirket, Stealth 2.0 ile ön kamerayı da etkisiz hale getirerek Face ID‘yi fonksiyonsuz duruma soktu.

iPhone 13 Pro Stealth 2.0, biyometrik kimlik doğrulamadan mahrum

iPhone 13 Pro Stealth 2.0 versiyonu sonuç olarak biyometrik kimlik doğrulama sistemini içermiyor. Caviar, bir merminin Stealth 2.0’ı yok edeceğini gösterse bile piyasaya kurşun geçirmez olarak sundu. Olağan bir iPhone 13 Pro ya da iPhone 13 Pro Max modelinin bir kurşuna karşı nasıl bir müdafaa sunduğu ise şimdi belirli değil. İlerleyen vakitlerde bir deneyen şüphesiz çıkacaktır.

Kurşun geçirmez özel iPhone serisi fiyatı

Caviar, şu anlık sırf 99 adet Stealth 2.0 üretmeyi planlıyor. Şu anda şirket, 128 GB depolama alanına sahip iPhone 13 Pro sürümü için 6.370 dolar fiyat alıyor. iPhone 13 Pro Max‘in 1 TB sürümünde ise fiyat 7.980 dolara kadar yükseliyor. Eser dünya çapında teslimata açık durumda lakin gümrük fiyatlarını ve vergilerini ödemeniz gerekiyor.

Sizler kurşun geçirmez iPhone 13 Pro ve Pro Max modelleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu