Teknoloji

Lamborghini’nin son projesi büsbütün beklenmedik! NFT!

İtalyan araba üreticisi Lamborghini artık teknoloji dünyasına adımını atıyor. Firma son vakitlerde popülerleşen NFT cihanına bir proje ile girmiş oluyor.

Lamborghini, Space Key ile takas edilemez token (NFT) işine resmen girdi. İtalyan üstün araba şirketi, geçtiğimiz ay toplumsal medyada bir ” To The Moon ” kampanyasıyla beşerlerle dalga geçmeye başlamıştı, şimdiyse bu latife büsbütün açıklandı. Ayrıyeten bu NFT yakında açık artırmaya çıkarılacak.

“Açıklanmayan bir sanatçı” ile geliştirilen Lamborghini Space Key NFT, sadece beş örnekle sonlu ve şirketin ortak bir araştırma projesi için 2019 yılında Milletlerarası Uzay İstasyonuna gönderdiği gelişmiş karbon fiber kompozitten oluşuyor.

Bu Karbon fiber kesimi artık dünyaya geri döndü. Bir rafa koyup toz toplamasına müsaade vermek yerine, bu modül Space Key‘e dönüştürüldü. Her birinin gerisinde, birebir gizemli sanatkarın “özel ve büsbütün dijital bir sanat eseri” ile temaslı eşsiz bir QR kodu var.

Bu NFT’yi başkalarından ayıran şey, alıcıların aslında fizikî bir obje alacak olmalarıdır. Bu modül uzaya gidip gelen bir obje. Tipik olarak, NFT’ler, çoklukla sanat yapıtı, fotoğraflar, görüntüler ve ses üzere dijital evraklarla ilişkilendirilen, bir blok zincirinde depolanan, değiştirilemeyen bir bilgi ünitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu