Mobil

Lenovo Legion Y90 İçin Yeni Ekran İmajları Paylaşıldı

Lenovo Legion Y90, Lenovo’nun portföyündeki bir sonraki oyun akıllı telefonu olacak ve piyasadaki en güçlü telefon olmayı hedefliyor. Bu vakte kadar birden fazla haberde amiral gemisi akıllı telefonun özellikleri paylaşıldı.

Son olarak ise Lenovo Eser Yöneticisi telefonla ilgili birkaç ekran manzarası paylaşarak daha fazla ayrıntının ortaya çıkmasını sağladı. Lenovo Eser Yöneticisi, oyun telefonunun 640 GB depolama alanı ve 22 GB RAM’ini gösteren iki ekran manzarası yayınladı ve ayrıyeten telefonun muazzam bir batarya ömrüne sahip olacağını söyledi.

GSM Arena’nın haberine nazaran oyun telefonunun depolama özellikleri ortasında UFS 3.1 + SSD bilgileri yer alıyor. Yani bu da toplamda 640 GB depolama alanına sahip olan telefonun 512 GB dahili depolama alanı olacağı ve kalan 128 GB’ın ise büyük bir olasılıkla bir mikro SD kart aracılığıyla tamamlanacağı manasına geliyor.

Emsal bir durum RAM için de geçerli. 18 GB LPDDR5 fizikî RAM barındıracak olan Lenovo Legion Y90’nın toplam bellek ölçüsü, Android’deki dinamik RAM uzantısı kullanılarak 22 GB’a kadar artırılabilecek.

Telefonun OLED ekranı, 720 Hz dokunuş örnekleme suratı ile birlikte 144 Hz yenileme suratını destekleyecek. 68 watt gücünde süratli şarjı destekleyen bataryanın kapasitesi 5.600 mAh olacak. Oyun telefonunun öbür öne çıkan özellikleri ortasında Dolby Atmos dayanağı ve soğutma tahlili bulunuyor.

Soğutmadan bahsetmişken, Lenovo Eser Yöneticisi, Legion Y90’nın bekleme modunda 8 günden fazla bir müddette şarjının yalnızca %22 oranında azaldığını tez etti. Ayrıyeten Lenovo Legion Y90 art planda pek bir süreç yapmadığı için bu müddette 19 santigrat derece üzere düşük bir sıcaklıkta kalmayı başardı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu