Mobil

Lenovo Legion Y90 Özellikleri Ortaya Çıktı

Daha evvel bir tanıtım görüntüsü paylaşılan Lenovo Legion Y90 oyun telefonunun sonunda tüm teknik özellikleri sızdırıldı. Bu sızıntı bilginin gerçek olduğundan tam olarak emin olamasak da, sızıntı bilgiyi paylaşan kaynağın bu vakte kadar düzgün bir sicili olduğu için aşağıda sizinle paylaşacağımız teknik özelliklerin büyük ihtimalle yanlışsız olduklarını söyleyebiliriz.

GSM Arena’nın haberine ve sızdırılan özellik bilgilerine nazaran, akıllı telefonda Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti bulunacak. Ayrıyeten 18 GB RAM barındıracak olan telefonun bellek ölçüsü, Android’deki dinamik RAM uzantısı kullanılarak 22 GB’a kadar artırılabilecek. Akıllı telefonun 6,92 inç boyutunda ve 144 Hz yenileme suratına sahip Samsung E4 AMOLED ekranı, 720 Hz dokunuş örnekleme suratını destekleyecek.

Bunların yanı sıra akıllı telefonda çift sensörlü bir art kamera donanımı bulunacak. Bunlardan biri 64 MP’lik ana kamera sensörü olacakken oburu ise 16 MP’lik ultra geniş açılı bir kamera sensörü olacak. Ayrıyeten akıllı telefonda 44 MP’lik bir ön kamera da yer alacak. Oyun telefonunun ekranının ve kamera donanımının, Lenovo’nun geçtiğimiz yılın nisan ayında çıkarttığı bir öbür oyun telefonu Lenovo Legion 2 Pro ile birebir tıpkı olduğunu da belirtelim.

Ayrıyeten sızdırılan teknik özellikler sayfasında, Lenovo Legion Y90 oyun telefonundaki geliştirilmiş fan soğutma tahlilinden ve fizikî tuşlardan da kısaca bahsedilmiş. Şayet makine çevirisinde bir kusur yoksa, telefondaki fizikî tuş sayısı bu sefer dört yerine altı olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu