Teknoloji

LG Electronics 2022 HVAC Portföyü ile AHR’de

LG Electronics (LG), Değişken Soğutucu Akışkan Akışı (VRF) teknolojisi, en yeni güç verimli ısı pompası sistemleri, iç yer hava kalitesi tahlilleri, esnek bina otomasyonu ve ilişki eserlerinin de yer aldığı 2022 ticari, hafif ticari ve konut HVAC tahlillerinden oluşan güçlü serisini Las Vegas’taki 2022 AHR Expo’da sergiliyor.

Fuarın değerli bahislerinden biri, LG’nin Inverter Scroll Heat Pump Chiller’in (ISHPC) resmi olarak piyasaya sürülmesi oldu. Hava soğutmalı chiller kategorisine yenilik getiren LG ISHPC, hem konfor hem de proses uygulamalarında sıcak ve soğuk su sağlamak için inverter teknolojisini kullanıyor ve sessiz çalışma, esneklik ve güç verimliliğinden ödün vermeden güçlü performans sunuyor. VRF teknolojisinin temel tasarım özelliklerini soğutulmuş su üretimi ile birleştiren LG, sağlam bir dizi yüksek performans özelliğiyle hava soğutmalı soğutma kümeleri standardını yükseltiyor. Böylece, mühendislere ısıtma ve soğutma için esnek, uygun maliyetli ve uygun boyutta bir tahlil sunuyor. Yeni LG ISHPC’nin yüksek ısıtma düşük ortam performansı, pazarın elektrifikasyona yönelik artan eğilimine paralel olarak, karbon azaltma stratejisini desteklerken sıcak su ısıtma ihtiyaçlarını karşılayan uygulanabilir bir mühendislik tahlili olarak tanımlanıyor.

LG Electronics ABD Klima Teknolojileri Kıdemli Lider Yardımcısı Steve Scarbrough, şunları söyledi: “Aylar sonra, hem sanal olarak hem de yüz yüze AHR Expo’ya katılmaktan heyecan duyuyoruz. Bu yıl ve sonrası için, ticari ve konut uygulamalarına yönelik hava kalitesi, elektrifikasyon ve akıllı temas konusundaki en son eser yeniliklerini paylaşmayı dört gözle bekliyoruz.”

LG’nin #N7906 numaralı standını ziyaret eden HVAC mühendisleri, müteahhitler, distribütörler ve başka bölüm profesyonelleri en yeni LG klima teknolojilerini ve ödüllü eserleri görebiliyor. AHR iştirakçileri, LG Inverter Scroll Heat Pump Chiller’e ek olarak, fuarda aşağıdaki tahlilleri de inceleyebiliyor:

Havalandırma kategorisinde AHR 2022 İnovasyon Mükafatı finalisti olan LG Split Compact DOAS, bir ana bobin ve sıcak gaz yine ısıtma bobininden oluşuyor ve bilhassa sonlu tavan, boru yahut kanal alanı olan güçlendirme uygulamalarında, kullanılan bir alanı havalandırmak için muhtaçlık duyulan dış havanın nemini alıyor, soğutuyor yahut ısıtıyor. Split Compact DOAS, fabrikada takılan bir ısı geri kazanım kısmı, DOAS denetleyicisinde yerleşik grafikler ve isteğe bağlı AC Smart® dokunmatik ekran denetleyicisi içeriyor. DOAS denetimlerinin LG VRF sistemiyle entegrasyonu, tesis yöneticileri tarafından verimli günlük izleme ve denetim sağlıyor.

LG’nin Inverter Isı Pompası Su Isıtıcısı, elektrikli dirençli yahut gazlı su ısıtıcılarına güç açısından verimli bir alternatif oluşturuyor. Konut uygulamaları için ülkü olan LG Inverter Isı Pompası Su Isıtıcı, ENERGY STAR® sertifikalı 3,75 UEF verimlilikle sıcak su sağlıyor. Inverter Isı Pompalı Su Isıtıcı, LG inverter kompresör, 42 dB(A) bedelinde sessiz çalışma ve LG ThinQ® akıllı telefon uygulamasını kullanarak uzaktan idare için Wi-Fi özelliğine de sahip.

Sekiz adede kadar iç üniteyi bağlayabilen tek dış üniteli çok bölgeli bir ısı pompası sistemi olan LGRED° ısıtma teknolojisine sahip LG Multi F MAX, -25°C’ye kadar daima ısıtma ve -15°C’de nominal kapasitenin yüzde 100’ünü sağlıyor. Konut ve hafif ticari uygulamalar için ülkü olan LGRED° özellikli Multi F Max, farklı iç ünitelerin ilgili odalara yerleştirilmesine müsaade vererek, ferdi sıcaklık ayarlarını aktifleştiriyor ve alan konforunu artırırken çok soğutma ve/veya ısıtmayı önlüyor. Böylelikle rahatsız edici sıcaklık dalgalanmalarını en aza indiriyor.

MultiSITE™ VM3, LG’nin yenilikçi VRF teknolojisinin ve VRF olmayan bina sistemlerinin merkezi denetimini sağlıyor. Dal başkanı Niagara Framework®1 tarafından desteklenen VM3, bina yahut müşteri ihtiyaçlarına nazaran basitçe özelleştirilebilen HTML5 web tabanlı bir grafik kullanıcı arabirimi sunuyor. MultiSITE VM3 ölçeklenebiliyor ve IoT’ye hazır durumda.

LG ThinQ Uygulaması, öbür LG mesken aletleriyle birlikte LG HVAC ekipmanının uzaktan denetim edilmesini sağlıyor. ThinQ özellikleri ortasında sesle aktifleştirilen komutlar, teknisyenler için uzaktan erişim yetkisi verme ve ferdî oda bazında konfor şartlarını programlama özelliği bulunuyor. Smart Diagnosis™ ile kullanıcılar, uygun sistem performansı ve bakımını sağlamak için sistem uzmanlarına direkt soru sorabiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu