Teknoloji

LG, IBM Quantum Network Üyeliğini Duyurdu

LG, kuantum hesaplama alanındaki kendi yetkinliğini geliştirmeye yardımcı olmak ve yeni teknolojilerin kilidi açıldıkça kullanmak için IBM Quantum Network programına katıldığını duyurdu. İştirak sayesinde LG, IBM’in kuantum bilgisayarlarına, uzmanlığına ve Qiskit isimli açık kaynaklı kuantum bilgi yazılımı geliştirme kitine erişim elde edecek.

Paydaşlık hakkında yorum yapan LG Electronics’in CTO’su ve lider yardımcısı Kim Byoung-hoon, “Açık inovasyon stratejimize dayanarak, kuantum bilişim alanındaki yetkinliğimizi geliştirmek için IBM Quantum’u kullanmayı planlıyoruz. Gelecekteki işletmelerde kuantum bilişim teknolojisinden yararlanarak müşterilere şimdiye kadar deneyimlemedikleri bedeli sunmayı amaçlıyoruz.” diyor.

LG, yapay zeka, kontaklı otomobiller, dijital dönüşüm, “Nesnelerin İnterneti” ve robotik uygulamalar üzere hizmetlerin sunulması için büyük ölçüde bilgiyi işlemek üzere yeni teknolojinin nasıl kullanılabileceğini keşfetmek ismine IBM Quantum Network üzerindeki yeni pozisyonunu kullanacak. Şirket, kuantum hesaplamanın vaat ettiği iyileştirmeleri sağlamaya yardımcı olabilmeleri için işgücünü de kuantum hesaplama konusunda eğitecek.

Son olarak LG’nin, IBM Quantum grubu ile birlikte finans, güç, kimya, gereç bilimi, optimizasyon ve makine tahsili üzere öteki alanlarda kuantum hesaplamanın kullanımını da araştıracağını belirtelim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu