Teknoloji

LG, Şeffaf OLED Panellerini CES 2022’de Tanıtacak

Omicron varyantının yayılması nedeniyle, birden fazla marka yüz yüze gerçekleştirilecek olan CES 2022 etkinliğinden çekildiğini açıklasa da kimi şirketlerin CES 2022 için hazırlıkları devam ediyor. Örneğin LG Display, yeni şeffaf OLED ekranlarını CES 2022’de sergileyeceğini duyurdu. Yıllar içerisinde markaların birden fazla OLED ekran tipini sergilediğini görmüştük. Esnek OLED paneller, katlanabilir ekranlar bunlara örnekti. LG Display, CES 2021 etkinliğinde ise şeffaf OLED panellerini sergilemişti. Bu sene de şirket, şeffaf paneller ile oluşturulan yeni eserlerini sergiliyor.

Dünyanın en büyük ekran paneli üreticilerinden biri olan LG Display, CES 2022 etkinliğinde şeffaf OLED panelleri ile üretilmiş eserlerini kullanıcılara sergileyecek. Şirket, bu şeffaf OLED paneller için eşsiz kullanım örnekleri sunmakta. Panel üreticisi, teknolojinin kendileri için tasarlanmış muhakkak eserlerle uygulanabileceği çeşitli senaryoları da kullanıcılara gösteriyor.

OLED Shelf olarak tanıtılan teknoloji, esasen birbiri üzerinde duran iki adet 55 inçlik şeffaf OLED paneli olma özelliği taşıyor. Ayrıyeten isminden da anlaşılacağı üzere, panellerin üzerinde bir raf bulunuyor. Bu da ekranı, konutun rastgele bir kısmında kullanmak için ülkü bir eser haline getiriyor. Eserde yer alan iki ekran, farklı içerik akışını yapabilme yeteneğine de sahip olacak. Ayrıyeten, tıpkı kimi çağdaş telefonlarda olduğu üzere, TV’de de gün boyunca daima olarak portre ve tablo gösterebilen her vakit açık bir ekran yer alıyor. Kullanıcılar, ekranın şeffaflığından yararlanarak, televizyon kapalı olduğu vakit görüntülenecek rastgele bir objeyi de televizyonun art kısmında bulundurabilecek.

LG tarafından duyurulan bir diğer eser ise Show Window olarak belirtilmiş. Bu eser, klasik pencereleri değiştirmeye çalışan dükkanlar ve işletmeler için yararlı olabilecek bir eser olarak dikkat çekiyor. Eser bir duvara monte edildiğinde, mağazada yer alan rastgele bir eserin mağazanın dışında pencerelerin gerisinde sergilendiği klasik bir senaryoyu değiştirmek için kullanılabilecek. Böylece mağazalar, eser vitrinini genişletmek için yeni eseri kullanabilecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu