Teknoloji

LG, Yeni Kuşak Eserleriyle Güç Tasarrufu Amaçlıyor

Dünya kısıtlı kaynaklarıyla varlığını sürdürmeye, üzerinde yaşayan milyarlarca insanı kucaklamaya devam ediyor. Her yıl, ömrümüzü, bir sonraki yılın kaynaklarından ödünç alarak sürdürmeye çalışıyoruz. Bağımsız niyet kuruluşu Küresel Footprint Network’ün (Küresel Ayakizi Ağı) hesaplamalarına nazaran insanlık 29 Temmuz 2021 prestiji ile dünyanın kendisine yıllık olarak sunduğu sürdürülebilir kaynağı tüketti. Alınacak acil tedbirler, sürdürülebilir yaklaşımlar tüm marka ve tüketicilerin önceliği haline gelmiş durumda.

Sürdürülebilir ömür ve sürdürülebilir etraf şuurunu benimseyen LG Electronics (LG), bu yolda somut adımlar atmaya ve yeni kuşak çevreci eserler üretmeye devam ediyor. Çamaşır makinelerinden, buzdolaplarından bulaşık makinelerine kadar LG eserleri, düşük güç ile yüksek performans sergileyerek güç verimliliğini artırıyor. Bunu yaparken de hem tüketicilerin konforunu en üst düzeyde tutuyor hem de etraf kirliliğini önlüyor.

LG InstaView buzdolabı sahipleri, yeni kuşak teknoloji sayesinde, yalnızca iki tıklama ile buzdolabının kapısını açmadan içerisinde yer alan eserleri görebiliyor. Böylece, buzdolabı kapısının daima açılıp kapanması nedeniyle oluşan soğuk hava ve güç kaybının önüne geçiliyor. Ayrıyeten LG’nin Inverter Lineer Kompresörü, buzdolaplarında ihtilal yaratarak yüzde 32’ye varan güç tasarrufu, 20 yıla yakın dayanıklılık ve besinleri daha uzun müddet taze tutmak için en uygun sıcaklık denetimini de sağlıyor.

LG markalı çamaşır makinelerinde 6 Motion Direct Drive teknolojisi ile çamaşırların kumaşı belirlenerek kumaşa özel yıkama tekniği uygulanıyor. Böylece, standart çamaşır makinelerinin uyguladığı standart yıkama programlarına oranla yüzde 45 güç tasarrufu sağlanıyor. Ayrıyeten, LG çamaşır makineleri, motorun direkt olarak kazana monte edilmesi ile, kayış ve kasnak düzeneğini ortadan kaldırıyor, sarsıntıyı en aza indirerek güç tasarrufu sağlıyor.

Çamaşırları yıkamak için en uygun yıkama hareketini sunan AIDD teknolojisi ile LG çamaşır makineleri kumaşın yumuşaklığını algılıyor ve kumaş için en uygun hareketleri kendisi seçiyor. Bu akıllı bakım, giysilerdeki yıpranmayı %18 oranında engelleyerek, kıyafetlerin daha uzun mühlet kullanılabilmelerini sağlıyor.

LG markalı kurutmalı çamaşır makinelerinde bulunan EcoHybrid özelliği ise, klasik çamaşır makinelerine oranla sudan yüzde 21 tasarruf etmeyi sağlıyor. LG çamaşır makinelerinin etraf dostu bir öbür özelliği de “Buhar” teknolojisi. LG’nin buhar teknolojisine sahip çamaşır makinelerinde bulunan “SteamRefresh” özelliği, yalnızca 20 dakika içerisinde, deterjan kullanmadan giysilerdeki kırışıklıkları ve kokuları gideriyor. Böylece kullanıcılar güç tasarrufu sağlarken, ekstra bir kimyasal unsur kullanmadan gerçek paklığa ulaşabiliyorlar.

LG’nin taşınabilir uygulaması LG ThinQ konutla ilgili tüm işlere uzaktan erişim sağlayarak kullanıcılara diledikleri yerden aygıtlarını denetim etme rahatlığı sunuyor. LG’nin ThinQ takviyeli AI aygıtları ile Wi-Fi ilişkili aygıtları birbirine bağlayarak tüketicilerin hayatlarında eşsiz bir kolaylık getiren ThinQ, çamaşır makineleri, bulaşık makineleri, kurutucular, klimalar, hava temizleyicileri, TV’ler ve buzdolapları dahil birçok LG eserinin uzaktan denetimini sağlıyor. Kullanıcıların gittiği her yere giden konut asistanı ThinQ, hayatı kolaylaştırmanın yanı sıra, kullanıcıların aygıtlarının harcadıkları enerjiyi denetim edebilmesine de imkan tanıyor. Uygulama sayesinde kullanıcılar ThinQ aygıtlarını uzaktan açabiliyor, kapatabiliyor, başlatabiliyor, durdurabiliyor yahut ayarlarını değiştirebiliyor.

İleri teknolojisi ile güç tasarrufu sağlayan çevreci LG eserleri, kullanıcıların bütçesini de rahatlatıyor. Birbiri gerisine düzenlediği tüketici kampanyaları ile öne çıkan LG, Ocak ayı boyunca devam edecek kampanya ve indirimlerle yarar sağlıyor.

Ocak ayı boyunca, LG Brandshop Media Markt ve Teknosa mağazalarından LG markalı Buharlı Çamaşır Makinesi alan tüketiciler, 4 adet Unibaby Çamaşır Makinesi Deterjanı’na da sahip oluyor. Quadwash Bulaşık Makinesi alan tüketicilere ise 2 adet Frosch markalı Bulaşık Deterjanı armağan ediliyor. LG’nin kampanyaları bununla da bitmiyor. Ocak ayı boyunca satın alınacak alttan ve üstten buzluklu LG InstaView Buzdolapları’nda 2000 TL varan indirim sunuluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu