Teknoloji

LG Yükseltilebilir Aygıtlar Bölüme Yeni Bir Soluk Getiriyor

LG Electronics (LG), müşterilerin eşsiz ve değişen hayat şekillerine ahenk sağlayan bir yükseltme seçeneğiyle eser kullanımı paradigmasını değiştirmeye hazırlanıyor. “Sizin İçin Gelişen Cihazlar” konsepti altında sunlan LG yükseltilebilir aygıtlar, sahiplerinin kullanım alışkanlıklarına dayalı olarak geliştirilen yeni özelliklerle kendini yeni sunulan modele yükseltebiliyor, böylelikle sürdürülebilir teknolojiye yeni bir boyut kazandırıyor.

 

LG, “yükseltilebilirlik” kavramını yeni yazılım, yeni donanım yahut her ikisi aracılığıyla mevcut bir aygıta yeni bir fonksiyon yahut kolaylık ekleme yeteneği olarak tanımlıyor. Örneğin; bu serideki LG PuriCare sahipleri, meskenlerinde bir evcil hayvana yer açmak istediklerinde, aygıtlarına evcil hayvan tüyünü havadan tesirli bir biçimde filtreleyen Pet Deva Filter takarak yükseltme yapabilir, hava temizleyicilerinin performanslarını iyileştirebilirler. Ya da yükseltilebilir LG kurutucular, daha sonra LG ThinQ uygulamasındaki Yükseltme Merkezi’nden indirilebilen yeni aksesuarlar ve yazılımlarla farklı iklimlere ve kumaşlara dayanacak halde geliştirilebilir.

 

“Yükseltilebilirlik” kavramına tüketiciler açısından bakıldığında ise, bu tarif; bir LG aygıtının, eserin kullanım ömrü boyunca değişen trendlere ve kullanım kalıplarına ayak uydurmasını sağlayarak, kullanışlılığını artırması manasına geliyor. LG bu yıl toplamda 20 yükseltilebilir aygıtı piyasaya sürmeyi planlıyor. Bu serideki modellerin hangilerinin Türkiye’de satışı olacağı ise merakla bekleniyor.

 

LG Electronics Beyaz Eşya ve İklimlendirme Tahlilleri Şirketi Lideri Lyu Jae-cheol “Yükseltilebilirlik, değerli aygıtların planlı eskime göz önünde bulundurularak tasarlandığı fikrine meydan okuyor. Tüketicilerin, eseri konuta birinci getirdiklerinde değil, LG aygıtının tüm kullanım ömrü boyunca yeni bir çamaşır makinesi yahut buzdolabı alma hissini yaşamalarını istiyoruz.” formunda konuştu. 

 

Tüketiciler, bu yıl içinde belli ülkelerde satışa sunulacak LG’nin birinci yükseltilebilir çamaşır ve kurutma makinesini deneyimleyebilecekler. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu