Teknoloji

LG’den Ankara’ya Bir Brandshop Daha

2022 yılında da Türkiye yatırımlarına önümüzdeki devirde de sürat kesmeden devam edecek olan LG, ileri teknolojisini tüketicileriyle, kendi mağazaları aracılığı ile buluşturmayı hedefliyor. Bu doğrultuda Ankara Mahall AVM’de LG Brandshop Kutup mağazasını hizmete sunan LG’nin mağaza açılışına da LG Electronics Türkiye Ülke Lideri Jeff Cheh, Mesken Cümbüşü Elektroniği Eser Müdürü Kevin Cho, Beyaz Eşya Eser Müdürü Jimmy Lee, Konut Cümbüşü Elektroniği ve Beyaz Eşya Eser Kümeleri Satış Lideri Bülent Bülbül katıldı.

İçerisinde bulunan en yeni LG eserleri ile tüketicileri geleceğin teknolojileri ile buluşturan LG Brandshop Kutup mağazasında, LG ThinQ teknolojisi sayesinde birbiriyle konuşan ve uzaktan yönetilebilen LG eserleri ziyaretçilerin ilgisine sunuluyor.

Ankara Çankaya Mahall AVM’de bulunan LG Brandshop’ta, LG’nin son teknolojiye sahip eser ve hizmetleri açılışa özel indirimler ve sürpriz fırsatlarla tüketiciyle buluşuyor. Mağazada, LG’nin son teknoloji ile donatılmış beyaz eşya, TV, ses sistemi, hoparlör ve klima sistemlerinin yanı sıra, birbiriyle konuşan aygıtlardan uzaktan yönetilebilen beyaz eşyalara, ferdî asistan vazifesi gören TV’lere kadar yeni jenerasyon teknolojileri sergileniyor. Kapıyı açmadan üzerindeki ekran yardımıyla içerisindekileri gösteren buzdolabı LG InstaView, yiyecekleri klasik buzdolaplarına nazaran, 7 güne kadar uzayan mühletle birinci günkü tazeliğinde tutan NatureFresh, iki farklı çamaşırı, iki farklı bölmede tek seferde yıkayabilen LG TwinWash çamaşır makineleri, iki yerine dört yıkama kolu ve Steam (Buhar) teknolojisi ile ekstra paklık sağlayan, alerjenleri yüzde 99,9’a varan oranda yok eden çamaşır makineleri, yeniden Steam teknolojisinin gücü ile çalışan bulaşık makineleri, yapay zekaya sahip 2021 serisi TV’ler, UV Nano teknolojisi ile serin ve ferah havanın yanı sıra, hijyenik hava da sunan 2021 model klimalar mağazanın ilgi çeken eserleri ortasında yer alıyor.

LG’nin ThinQ platformu sayesinde, mesken sahipleri, çamaşır makinelerinden klimalara, buzdolaplarından televizyonlarına kadar çeşitli konut eserleriyle etkileşimde bulunabiliyor. Örneğin konut sahipleri, uygulama ile çamaşır makinelerini uzaktan harekete geçirebiliyor, klimayı işten dönmeden evvel 5 dakika evvel çalışacak halde programlayabiliyor. Yapay zekaya sahip LG ThinQ AI platformu, LG OLED ve Nanocell TV’lerin ses komutu ile denetim edilebilmesine imkan tanıyor. LG ThinQ ayrıyeten, tıpkı aygıtları birbirinden değişik biçimlerde kullanan konuttaki farklı kullanıcılarla senkronize olarak çalışıyor. Diğer bir deyişle, her bir kullanıcın neyi sevdiğini ve nasıl davrandığını inceliyor ve konuttaki her bir kişi için şahsileştirilmiş tecrübeler sunuyor.  LG’nin ThinQ platformu, her bir aygıtın meselelerinin nasıl giderileceği ve çarçabuk yönetileceği konusunda da teklifler sunuyor. Örneğin; çamaşır makinesinin içinin yeterlice temizlenmesi gerektiğini yahut mesken sahibinin çok fazla deterjan kullandığını söyleyebiliyor, gerektiğinde tabiatıyla teknik servisi arayarak kayıt oluşturabiliyor.

Çankaya’da bulunan LG Brandshop, haftanın 7 günü 10:00 – 22:00 saatleri ortasında hizmet veriyor.

Adres: Mustafa Kemal, Dumlupınar Blv. No:274/4, Çankaya / Ankara

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu