Teknoloji

LG’den Yeni Kablosuz Hoparlör: XBOOM 360

LG Electronics’in (LG) yeni LG XBOOM 360 hoparlörü (model RP4), kullanıcıların ses tecrübesini değiştiren çarpıcı bir ses mühendisliği eseri olarak sunuluyor. Konik-silindirik bir dizaynıyla göz dolduran eser, nerede durursa dursun, LG’nin konik gövde biçimiyle birleşen ses teknolojisi sayesinde tüm ömür alanını doğal, kaliteli ve çok istikametli sesle dolduruyor. Hoparlörün bu eşsiz formu, sesin etkileyici güç ve netlikle her tarafa yayılmasını sağlıyor. Küçük toplumsal toplantılara odaklanan günümüz ömür biçimi için ülkü olan bu şık hoparlör, bordo renk seçeneği ile Türkiye’de satışta sunuldu.  

LG XBOOM 360’ın cazip konik silindirik formu yalnızca göze beğenilen gözükmekle kalmıyor, tıpkı vakitte hoparlörün distorsiyonsuz reflektör yapısına ahenk sağlama fonksiyonunu de yerine getiriyor. Birden fazla şoföre sahip standart hoparlörler, sesi sonlu bir alan içinde dağıtırken, bu parametrelerin dışında kalan ses, eşit olmayan basınç nedeniyle bozulabiliyor. Bu da sesi tam olarak alabilmek için dinleyicinin bir noktada durması gerektiği manasına geliyor. LG’nin bu sıkıntıları gidermek için uyguladığı yeni patentli optimal reflektör yapısı teknolojisi, sesin alan içinde her istikamete daha uzağa dağılmasını sağlıyor. Yani kullanıcıların artık müzik dinlemek için gerçek noktayı bulmaya çalışmasına gerek kalmıyor. XBOOM 360, sağladığı gerçek 360 derece ses ile ister içeride ister dışarıda olsun, dinleyicileri varlıklı, detaylı sesle sararak her müzik tipine üç boyutlu bir canlılık duygusu getiriyor. 

XBOOM 360’ın birinci sınıf ses ünitelerine sahip hoş dış yüzeyinin altında, titanyumdan yapılmış tweeter yanlışsız tonda tizler yayarken cam elyaftan yapılmış woofer ise ağır ve dinamik baslar oluşturarak yüksek ses kalitesi sunuyor. Tweeter’ın titanyum diyaframı, yüksek frekans aralığında üstün performans ve gerçek çoğaltma için doğrusal bir frekans oluşturuyor. Ayrıyeten, hoparlörün sağlam cam elyaf woofer’ı, net, doğal bir orta aralık reaksiyonu ile dinamik bas üretiyor. LG XBOOM 360, güçlü şoförleri ve güçlü 120 W çıkış kombinasyonu sayesinde, rastgele bir odayı yahut alanı kusursuz bir müzik dinleme alanına dönüştürüyor.

LG’nin en yeni kablosuz hoparlörü, kullanıcıların modları yansıtmak için tasarlanan aydınlatma özelliğine de sahip. LG XBOOM 360, üç farklı ön ayarlı (Ortam, Tabiat ve Parti) 360 derecelik ortam aydınlatmasının yanı sıra XBOOM uygulamayla birlikte kullanıldığında bir dizi özelleştirilebilir aydınlatma seçeneği ve ses efekti sayesinde her durum için yanlışsız atmosferi yaratabiliyor. Uygulamada, çok sayıda modülün karıştırılmasına ve ses efektlerine müsaade veren DJ Effect özelliği de bulunuyor. Hoparlör, tek bir şarjla 10 saat dinleme keyfi sunuyor. Eser, basitçe taşınabilmesi için yerleşik bir metal kola ve her ortama anında sıcaklık ve tarz getiren şık, son derece sağlam bir kumaş kaplamaya ve burgonya bordosu renge sahip.

En değerlisi, XBOOM 360, LG’nin etraf üzerindeki tesirini azaltma konusundaki kararlılığını gösteriyor. Kısmen geri dönüştürülmüş plastikten ve öbür tüketim sonrası materyallerden üretilen eko-bilinçli speaker, İsviçre’deki SGS Société Générale de Surveillance SA’dan Eko-Ürün sertifikası, Underwriters Laboratories’den Çevresel Tez Doğrulaması ve Control Union Sertifikalarından Global Geri Dönüştürülmüş Standart onayı almış durumda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu